Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier
ROXI - Microphone Preamplifier

ROXI - Microphone Preamplifier

  • Bardziej rozbudowany sceniczny przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy, którego przeznaczeniem jest stać się najlepszym przyjacielem osób śpiewających, czy grających na instrumentach dętych i skrzypcach.
5 188,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

ROXI, bardziej rozbudowany od REX przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy, ma jedno zadanie - zapewnić wręcz studyjne brzmienie toru mikrofonowego na scenie. Podobnie jak w przypadku mniejszego brata, kluczem do sukcesu są tu doskonałe preampy mikrofonowe, te same, które znajdziemy w uznanych w branży przedwzmacniaczach studyjnych.

Preamp

Ten przedwzmacniacz mikrofonowy to wynik 30-letnich doświadczeń firmy Grace Design w tworzeniu uznanych w branży studyjnych preampów. Tym razem zamkniętych w niezniszczalnym, zielonym pudełku, które będzie Twoim najlepszym przyjacielem w trakcie koncertu (sorry realizatorze FOH!)

Kontrola sygnału

Jeżeli chodzi o kontrolę sygnału, wszystko zaczyna się od precyzyjnie działającego, krokowego potencjometru 'Gain', którym dobieramy poziom wzmocnienia. Warto zauważyć, że szeroki zakres działania pozwala na podłączenie również mikrofonu wstęgowego. Sygnał może zostać dodatkowo podbity potencjometrem 'Boost'. 3-pozycyjny korektor (Low, Mid, High) z dodatkowym potencjometrem pozwalającym na przemiatanie środkowego zakresu zadowoli nawet najbardziej wybrednych muzyków i realizatorów FOH, przyjemnie zaokrąglając przetwarzany sygnał. Wisienką na torcie jest tu 2-pozycyjny filtr górnoprzepustowy, który pozwoli pozbyć się uciążliwych częstotliwości w okolicy 75 czy 150Hz. 

Pętla efektów

W przypadku korzystania z zewnętrznych efektów, np. pogłosu, możemy nie tylko stworzyć tradycyjną pętlę send/return, korzystając z umieszczonych na tylnej ściance złączy jack 1/4, ale również kontrolować poziom aplikowanych do sygnału efektów za pomocą potencjometru 'FX'. Warto zauważyć, że inaczej niż w przypadku REXa, złącze wejściowe to klasyczne złącze XLR combo, pozwalające również na wprowadzenie do urządzenia sygnałów liniowych i wykorzystywanie ROXI podobnie jak uznanego w branży przedwzmacniacza scenicznego ALiX. 

Wokal

Każdy kto śpiewa wie, że dopasowanie odpowiedniego dla barwy głosu mikrofonu scenicznego nie jest wcale takie łatwe. Jednak nic tak nie irytuje, kiedy pomimo tego nie jesteśmy do końca zadowoleni z naszego głosu, który przetwarzany przez średniej jakości di-boxy, traci nie tylko moc, ale i barwę. Nie wspominając o efektach, których użycie jest często kompromisem prowadzonym do zawężenia sygnału mikrofonowego. Na szczęście ROXI jest remedium na te wszystkie bolączki - szeroki, mocny i właściwie dostrojony sygnał trafi wprost do monitorów PA, a stąd do uszu i serc publiczności, a my uzyskamy kontrolę nad zewnętrznymi efektami, podłączonymi do urządzenia. W sumie kto powiedział, że tylko gitarzyści mogą mieć pedalboard?!

Instrumenty dęte

Mocne, jasne brzmienie instrumentów dętych to podstawa. Dlatego też nagłaśnianie ich średniej jakości przedwzmacniaczami, które dodatkowo nie są często w stanie właściwie napędzić wstęgowego mikrofonu, który mamy ze sobą nie tylko w studiu, ale również na scenie, mija się z celem. Nie wspominając o eksperymentach poszerzających paletę brzmieniową - skrzydłówka z efektem wah-wah, fuzzem i delay'em? Saksofon barytonowy z oktawerem. Nie bój się próbować!

Sygnały liniowe

Muzyka bluegrass i folk przeżywają swój istny revival. Wykorzystaj ROXI podłączając do niego banjo, gitarę akustyczną czy nawet basową. Od teraz argument "bas w linię" nie ma już pejoratywnego zabarwienia! 

Tylko kreatywność

Tworzenie sonicznych krajobrazów jest Twoją drugą naturą? Lubisz zwrócić uwagę publiczności na niespotykany wcześniej efekt? Teraz możesz wysłać sygnał liniowy do przedwzmacniacza ROXI i zaaplikować odpowiednią dawkę efektów, które wcześniej podłączysz do urządzenia, a wszystko w doskonałej, studyjnej jakości. Eksperymentuj!

W studiu

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby poszerzyć możliwości kreacji brzmienia ścieżek wokalnych czy instrumentów dętych również w studiu! Wyślij gitarzystę na kawę, podłącz jego efekty do ROXI i eksperymentuj! Sky is the limit!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Wejście mikrofonowo-liniowe z zasilaniem fantomowym 48V
  • Filtr HPF wycinający częstotliwości w zakresie 75 lub 150Hz
  • 3-pozycyjny korektor z dodatkowym potencjometrem kontrolującym przemiatanie środka pasma
  • Pętla efektów z dedykowanym przełącznikiem nożnym
  • Podbicie sygnału kontrolowane potencjometrem i aktywowane dedykowanym przełącznikiem nożnym
  • Symetryczne Złącze wyjściowe XLR
  • Złącze wyjściowe 1/4 jack 'Amp' z potencjometrem kontroli sygnału
  • Wyciszenie sygnału aktywowane dedykowanym przełącznikiem nożnym
  • Zewnętrzny zasilacz w zestawie

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel