• Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo
 • Edge Solo

Edge Solo

 • Wielkomembranowy, wykorzystujący jedną kapsułę mikrofon pojemnościowy emulujący legendarne mikrofony.
Antelope Audio
3 181,00 zł
1 799,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Oszczędzasz 43% (1 382,00 zł).

Edge Solo to wysokiej jakości jednokapsułowy, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzany zespół Antelope Audio. Przygotowany z myślą o nowatorskiej technologii modelowania mikrofonów, umożliwia użytkownikom emulację 18 najbardziej znanych vintage'owych mikrofonów, zapewniając przy tym jakość brzmienia, w którą wręcz trudno uwierzyć. Edge Solo pozwala między innymi modelować odpowiedź i charakterystykę mikrofonów, produkowanych  w latach 40 ubiegłego wieku, w jednej z najznakomitszych niemieckich fabryk, udostępniając również znakomicie zachowane brzmienia innych klasycznych mikrofonów. Umieszcona poniżej lista emulowanych mikrofonów naprawdę robi wrażenie! 

Wysoka jakość i specjalnie zaprojektowana obudowa

Edge Solo został zaprojektowany w taki sposób aby jak najdokładniej oddawać niuanse brzmieniowe modelowanych vintage'owych mikrofonów kardioidalnych, jednocześnie będąc klasą samą w sobie jeżeli chodzi o wykorzystanie mikrofonu podczas nagrań. Intensywne testy, doświadczenie oraz właściwe podejście na etapie konstruowania mikrofonu,  są gwarantem dokładnego, a jednocześnie naturalnego brzmienia.  

Zaprojektowany i składany w Europie mikrofon, charakteryzuje się membraną napylaną 6-mikronowym złotem oraz nisko-rezonującą obudową i siatką ochronną membrany. Edge Solo może się również pochwalić specjalnie dobraną elektroniką, nad którą pracowali znakomici inżynierowie Antelope Audio. Charakterystyczną cechą mikrofonu jest szeroki zakres dynamiki oraz dokładna odpowiedź częstotliwościowa, co przekłada się na doskonałe rezultaty w studiu, nawet zanim aktywuje się jego możliwości emulowania legendarnych mikrofonów.   

Podłącz i nagrywaj

W odróżnieniu do wielokapsułowych mikrofonów modelujących z serii Edge, konstrukcja Solo udostępnia stałą charakterystykę kardioidalną oraz wykorzystuje tylko jedno monofoniczne wejście XLR w interfejsie, co przekłada się na szybką i intuicyjną obsługę - wystarczy wyjąć go z pudełka, podłączyć, wybrać jedną z 18 dostępnych  emulacji i nagrywać! 

Kompatybilny z każdym systemem

Emulacje mikrofonu Edge zostały zoptymalizowane w taki sposób aby współpracować z precyzyjnie zaprojektowanymi preampami i konwerterami Antelope Audio, wykorzystującymi autorską technologię FPGA, która umożliwia emulację vintage'owych mikrofonów w czasie rzeczywistym. 

Edge Solo umożliwia również korzystanie ze specjalnie przygotowanych natywnych wtyczek emulujących mikrofony, co zapewnia swobodną integrację z interfejsami innych firm, a nawet dokonywanie zmian ustawień już po nagraniu materiału. Dostępne w formatach VST, AU oraz AAX, działające zarówno na platformie macOS jak i Windows, natywne pluginy Antelope* zapewniają wszystko czego można oczekiwać od lidera przewodzącego w branży modelowania w technologii FPGA FX: minimalna latencja, wysoki stopień nadpróbkowania i precyzyjna kalkulacja zmiennoprzecinkowa.

*iLok 2 or 3 wymagany. Nie dołączony w zestawie.

Seria Edge

Opierając się na sukcesie świetnie przyjętego mikrofonu modelującego Edge, przygotowana przez Antelope Audio seria składa się z trzech wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych – kardioidalnego Edge Solo, umożliwiającego wybór charakterystyki Edge Duo oraz dwukapsułowego, posiadającego 4 wyjścia Edge Quadro, który umożliwia rejestrację w technice 360° stereo.

Razem z ciągle rozrastającą się biblioteką efektów FPGA oraz natywnych wtyczek emulacji mikrofonowych AFX, seria Edge nie ma sobie równych w świecie emulacji mikrofonowych! 

Emulacje mikrofonów:

Berlin 47 FT

Berlin 49T

Berlin 57

Berlin 87

Berlin 67

Berlin M103

Vienna 12

Vienna 414

Tokyo 800T

Berlin V563 (kapsuła kardioidalna)

Illinois 57

Illinois 7B

Minnesota 20

Vienna 112

Berlin K86

Berlin 47 TU

Berlin M251

Hamburg 441

Opis niektórych z emulowanych mikrofonów:

Berlin 47 umożliwia uzyskanie brzmienia jednego z najpopularniejszych wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych w historii muzyki popularnej - Neumanna/Telefunkena U47. Odwzorowywując szeroki zakres dynamiki oraz pełne niuansów brzmienie oryginału, sprawdzi się doskonale podczas rejestracji ścieżek wokalnych, ujęć instrumentów akustycznych, czy przenoszenia nawet bardziej agresywnych źródeł dźwięku, takich jak bęben taktowy. 

Berlin 49T to reinkarnacja wielkomembranowego, lampowego mikrofonu Neumann M49, rewolucyjnej konstrukcji, wyróżniającej się unikatową na swoje czasy, dwukardioidalną architekturą. Gładkie brzmienie z mocno zarysowanym dołem i więcej niż przekonującą górą pasma stało się standardem wśród  pochodzących z lat 50 i 60 nagrań z gatunku Pop, Soul, czy Jazz. Wykorzystywany m.in. w legendarnych studiach Columbii podczas sesji klasyka Kind of Blue, sprawdzi się świetnie w trakcie rejestracji wokalu, a doskonała odpowiedź niskich tonów zapewni perfekcję podczas nagrań perkusji oraz instrumentów blaszanych.  

Berlin 57 to wierne odtworzenie brzmienia mikrofonu Neumann UM57, który ujrzał światło studyjne w 1957r. Jego specyficzny sound był wynikiem połączenia wielkomembranowej kapsuły wykorzystującej membranę PVC z lampą triodową, dzięki czemu ten mikrofon  nagrywa wokal jak żaden inny. Realizatorzy i muzycy mają do wyboru kilka charakterystyk  - kardioidalną, ósemkową i dookólną. 

Berlin 67 odwzorowywuje brzmienie lampowego mikrofonu Neumann U67, który na początku lat 60 miał zastąpić wysłużonego klasyka - U47. Zgodnie z oryginałem, emulacja udostępnia wielokierunkową charakterystykę (kardioidalna, ósemkowa, dookólna), odtwarzając przy tym brzmienie triodowej lampy Telefunken EF86. Warto mieć takiego świetnie brzmiącego wielozadaniowca w studiu!

Berlin 87 to dokładna emulacja  wyposażonego w transformator FET mikrofonu Neumann U87, następcy U67. Niezależnie czy mamy do nagrania fortepian, wokale, gitary, dęciaki, instrumenty perkusyjne, smyczki, czy zebranie dźwięku techniką “overhead” ten mikrofon spełni zadanie. Nie ma chyba źródła, którego Berlin 87 nie jest w stanie odpodwiednio zarejestrować. Nie ma też profesjonalnego studia, które może się obyć bez tego mikrofonu. Klasyk z lat 70 teraz dostępny w Twoim studiu!

Berlin M103 to brzmienie powstałego w późnych latach 90 mikrofonu Neumann TLM103, stworzonego na bazie kapsuły wykorzystanej w takich konstrukcjach jak U67, czy U87. Brak transformatora w układzie wyjściowym zapewniający praktycznie zerowe szumy oraz szeroki zakres dynamiki powodował, że ten kardioidalny mikrofon sprawdzał się zarówno w mniejszych studiach podczas rejestracji zestawu perkusyjnego, basu, gitar, saksofonu, czy nawet harmonijki ustnej oraz w dużych salach podczas nagrań muzyki klasycznej i filmowej. Zdobywca statuetki TEC  w 1998r.

Tokyo 800T to nawiązanie do japońskiego klasyka, mikrofonu Sony C-800, którego gładkie, lampowe brzmienie stało się sekretnym “x-factor” podczas rejestracji wokalu w nowoczesnej muzyce Pop i R’nB. Ekstremalna czułość i bardzo niski poziom szumów  własnych sprawdzą się również podczas nagrań gitary akustycznej. 

Vienna 12 to reminiscencja złotego brzmienia lat 50 ubiegłego wieku, rejestrowanych wielkomembranowym, w pełni lampowym mikrofonem AKG C-12, wykorzystującym rewolucyjną kapsułę CK12. Modelowany na bazie jego ostatniej odsłony, dodatkowo umożliwia uzyskanie charakterystyki kardioidalnej, ósemkowej i dookólnej, zapewniając przy tym szeroką odpowiedź częstotliwościową i niskoszumową pracę.  

Vienna 414 bazuje na brzmieniu legendarnego mikrofonu AKG C414, który był kolejnym stopniem w ewolucji konstrukcji wykorzystujących kapsułę CK12. Model, który stał się inspiracją dla inżynierów Antelope, był przez wiele lat używany w studiach nagraniowych, recytatorskich, czy podczas koncertów na całym świecie. Emulacja umożliwia uzyskanie aż 9 różnych charakterystyk, oferując przy tym unikatowy zakres dynamiki, doskonałą odpowiedź częstotliwościową oraz dbałość o detale. Sprawdzi się świetnie podczas rejestracji ścieżek wokalnych, czy instrumentalnych, ale również jako mikrofon ambientowy podczas rejestracji bębnów, czy w trakcie sesji muzyki klasycznej. Można też postawić go na środku sali prób i świetnie nagrać cały zespół. Musisz mieć to brzmienie jeżeli poważnie myślisz o nagrywaniu!

Oxford 4038 emulujący brzmienie wstęgowego mikrofonu Coles 4038 przeniesie cię w sam środek brytyjskich lat 60. Zaprojektowany w studiach BBC, pierwotnie używany podczas transmisji radiowych na całym świecie, trafił w końcu do profesjonalnych studiów nagraniowych i stał się jednym z podstawowych mikrofonów podczas wielu legendarnych sesji. Jego umiejętność rejestracji z gładką, szeroką odpowiedzią częstotliwościową, wysoka czułość i brak transjentów distortion przekłada się na naturalny, przejrzysty sound. Sprawdzi się zarówno podczas nagrań wokalu, jak i delikatnych partii instrumentów akustycznych. Nie dziwi fakt, że to brzmienie jest wciąż na czasie!

Sacramento 121R inspiruje się najczęściej używanym w studiach wstęgowcem - mikrofonem Royer R-121. Jeżeli rejestrujesz głośne i ciężko brzmiące gitary to musisz mieć go w zestawie. Naturalne i czyste brzmienie oraz poszerzony zakres dynamiki gwarantuje uzyskanie rezultatów dźwiękowych na miarę XXI wieku!

W zestawie znajdziemy dedykowany zaczep mikrofonowy.

GŁÓWNE CECHY:

 • Nieprawdopodobnie dokładne i prawdziwie brzmiące emulacje mikrofonowe
 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze
 • Szeroki zakres dynamiki i dokładna odpowiedź częstotliwościowa
 • Monofoniczny, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy z pojednynczą kapsułą
 • Charakterystyka kardioidalna
 • Nisko rezonująca siatka ochronna membrany i obudowa mikrofonu
 • Ciągle rozwijająca się biblioteka emulacji klasycznych mikrofonów (charakterystyka kardioidalna) 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Rodzaj mikrofonu: pojemnościowy
 • Typ: wielkomembranowy, pojemnościowy, z pojednynczą membraną napylaną złotem
 • Średnica: 34mm
 • Charakterystyka: stała kardioidalna
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 20HZ ~ 20KHZ
 • Czułość: -35dB | 18mV/Pa (-1 to +3dB)
 • THD+N: -116dB
 • Szumy własne: 19dB(A)
 • SNR: 75dB(A)
 • Impedancja wyjściowa: 50 Ohms @ 1kHz
 • Pobór mocy: zasilanie Phantom 48V DC 
 • Złącze wyjściowe: 3-pinowy XLR
 • Kolor: czarny matowy

 

 

 

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Orion Studio Synergy Core

Orion Studio Synergy Core

Kolejna odsłona flagowego interfejsu Antelope Audio z procesorem DSP, umożliwiająca modelowanie studyjnych efektów oraz klasycznych mikrofonów w technologii FPGA, bez obciążania procesora, gwarantująca ultra-niską latencję oraz stabilne taktowanie.
12 745,00 zł
Auto-Tune Synergy

Auto-Tune Synergy

Legendarna wtyczka Auto Tune w nowej odsłonie.
Axino Synergy Core (PRE-ORDER)

Axino Synergy Core (PRE-ORDER)

Nowoczesny mikrofon, interfejs audio i platforma dająca dostęp do świetnie brzmiących emulacji legendarnych mikrofonów studyjnych i efektów programowych. Sprawdzi się doskonale podczas domowych produkcji, prowadzenia webcastów, czy nagrywania w terenie.
1 808,00 zł
Edge Duo

Edge Duo

Wielkomembranowy, dwukapsułowy mikrofon pojemnościowy umożliwiający emulację legendarnych mikrofonów studyjnych
3 625,00 zł5 011,00 zł
Orion 32+ | Gen3

Orion 32+ | Gen3

Ulepszona wersja 32-kanałowego interfejsu AD/DA oferującego najwyższej jakości taktowanie oraz dostęp do biblioteki efektów emulujących klasyczny sprzęt studyjny.
12 288,00 zł
Orion Studio Synergy Core (DEMO)

Orion Studio Synergy Core (DEMO)

Kolejna odsłona flagowego interfejsu Antelope Audio z procesorem DSP, umożliwiająca modelowanie studyjnych efektów oraz klasycznych mikrofonów w technologii FPGA, bez obciążania procesora, gwarantująca ultra-niską latencję oraz stabilne taktowanie.
Orion 32+ | Gen3 (DEMO)

Orion 32+ | Gen3 (DEMO)

Ulepszona wersja 32-kanałowego interfejsu AD/DA oferującego najwyższej jakości taktowanie oraz dostęp do biblioteki efektów emulujących klasyczny sprzęt studyjny.
Discrete 8 Synergy Core

Discrete 8 Synergy Core

Rewolucyjny interfejs DSP umożliwiający modelowanie studyjnych efektów oraz klasycznych mikrofonów w autorskiej technologii FPGA, nie obciążającej procesora komputera oraz gwarantującej ultra niską latencję i najwyższej jakości taktowanie.
6 791,00 zł

Artykuły powiązane z produktem

Przewodnik po ofercie Antelope Audio
Gdy ponad siedem lat temu firma Antelope Audio, znana już dobrze na rynku audiofilskim, ale debiutująca wśród producentów sprzętu studyjnego, pokazała trzydziestodwukanałowy przetwornik ADDA Orion32, wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Do tego czasu interfejsy pozwalały zazwyczaj na konwersję ośmiu, góra szesnastu kanałów poprzez USB, a tu nieznana szerzej firma w podobnej cenie wprowadzała możliwość rejestracji aż trzydziestu dwóch śladów jednocześnie! Tej rewolucji nic nie było już w stanie zatrzymać. Co z niej wynika w 2021 roku, i co możesz dla siebie znaleźć w ofercie Antelope Audio, przekonasz się, czytając poniższe opracowanie.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel