Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
Edge Solo
W promocji

Edge Solo

 • Wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy z jedną kapsułą, umożliwiający rejestrację z wykorzystaniem świetnie brzmiących emulującji legendarnych mikrofonów studyjnych.
2 797,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Edge Solo to wysokiej jakości jednokapsułowy, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzany zespół Antelope Audio. Przygotowany z myślą o nowatorskiej technologii modelowania mikrofonów, umożliwia użytkownikom emulację 18 najbardziej znanych vintage'owych mikrofonów, zapewniając przy tym jakość brzmienia, w którą wręcz trudno uwierzyć. Edge Solo pozwala między innymi modelować odpowiedź i charakterystykę mikrofonów, produkowanych  w latach 40 ubiegłego wieku, w jednej z najznakomitszych niemieckich fabryk, udostępniając również znakomicie zachowane brzmienia innych klasycznych mikrofonów. Umieszcona poniżej lista emulowanych mikrofonów naprawdę robi wrażenie! 

OFERTA SPECJALNA:

TERAZ TANIEJ!

mikrofon Antelope

Wysoka jakość i specjalnie zaprojektowana obudowa

Edge Solo został zaprojektowany w taki sposób aby jak najdokładniej oddawać niuanse brzmieniowe modelowanych vintage'owych mikrofonów kardioidalnych, jednocześnie będąc klasą samą w sobie jeżeli chodzi o wykorzystanie mikrofonu podczas nagrań. Intensywne testy, doświadczenie oraz właściwe podejście na etapie konstruowania mikrofonu,  są gwarantem dokładnego, a jednocześnie naturalnego brzmienia.  

Zaprojektowany i składany w Europie mikrofon, charakteryzuje się membraną napylaną 6-mikronowym złotem oraz nisko-rezonującą obudową i siatką ochronną membrany. Edge Solo może się również pochwalić specjalnie dobraną elektroniką, nad którą pracowali znakomici inżynierowie Antelope Audio. Charakterystyczną cechą mikrofonu jest szeroki zakres dynamiki oraz dokładna odpowiedź częstotliwościowa, co przekłada się na doskonałe rezultaty w studiu, nawet zanim aktywuje się jego możliwości emulowania legendarnych mikrofonów.   

Podłącz i nagrywaj

W odróżnieniu do wielokapsułowych mikrofonów modelujących z serii Edge, konstrukcja Solo udostępnia stałą charakterystykę kardioidalną oraz wykorzystuje tylko jedno monofoniczne wejście XLR w interfejsie, co przekłada się na szybką i intuicyjną obsługę - wystarczy wyjąć go z pudełka, podłączyć, wybrać jedną z 18 dostępnych  emulacji i nagrywać! 

Kompatybilny z każdym systemem

Emulacje mikrofonu Edge zostały zoptymalizowane w taki sposób aby współpracować z precyzyjnie zaprojektowanymi preampami i konwerterami Antelope Audio, wykorzystującymi autorską technologię FPGA, która umożliwia emulację vintage'owych mikrofonów w czasie rzeczywistym. 

Edge Solo umożliwia również korzystanie ze specjalnie przygotowanych natywnych wtyczek emulujących mikrofony, co zapewnia swobodną integrację z interfejsami innych firm, a nawet dokonywanie zmian ustawień już po nagraniu materiału. Dostępne w formatach VST, AU oraz AAX, działające zarówno na platformie macOS jak i Windows, natywne pluginy Antelope* zapewniają wszystko czego można oczekiwać od lidera przewodzącego w branży modelowania w technologii FPGA FX: minimalna latencja, wysoki stopień nadpróbkowania i precyzyjna kalkulacja zmiennoprzecinkowa.

*iLok 2 or 3 wymagany. Nie dołączony w zestawie.

Seria Edge

Opierając się na sukcesie świetnie przyjętego mikrofonu modelującego Edge, przygotowana przez Antelope Audio seria składa się z trzech wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych – kardioidalnego Edge Solo, umożliwiającego wybór charakterystyki Edge Duo oraz dwukapsułowego, posiadającego 4 wyjścia Edge Quadro, który umożliwia rejestrację w technice 360° stereo.

Razem z ciągle rozrastającą się biblioteką efektów FPGA oraz natywnych wtyczek emulacji mikrofonowych AFX, seria Edge nie ma sobie równych w świecie emulacji mikrofonowych! 

Emulacje mikrofonów:

 • Berlin 47 FT
 • Berlin 49T
 • Berlin 57
 • Berlin 87
 • Berlin 67
 • Berlin M103
 • Vienna 12
 • Vienna 414
 • Tokyo 800T
 • Berlin V563 (kapsuła kardioidalna)
 • Illinois 57
 • Illinois 7B
 • Minnesota 20
 • Vienna 112
 • Berlin K86
 • Berlin 47 TU
 • Berlin M251
 • Hamburg 441

Opis niektórych z emulowanych mikrofonów:

Berlin 47 umożliwia uzyskanie brzmienia jednego z najpopularniejszych wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych w historii muzyki popularnej - Neumanna/Telefunkena U47. Odwzorowywując szeroki zakres dynamiki oraz pełne niuansów brzmienie oryginału, sprawdzi się doskonale podczas rejestracji ścieżek wokalnych, ujęć instrumentów akustycznych, czy przenoszenia nawet bardziej agresywnych źródeł dźwięku, takich jak bęben taktowy. 

Berlin 49T to reinkarnacja wielkomembranowego, lampowego mikrofonu Neumann M49, rewolucyjnej konstrukcji, wyróżniającej się unikatową na swoje czasy, dwukardioidalną architekturą. Gładkie brzmienie z mocno zarysowanym dołem i więcej niż przekonującą górą pasma stało się standardem wśród  pochodzących z lat 50 i 60 nagrań z gatunku Pop, Soul, czy Jazz. Wykorzystywany m.in. w legendarnych studiach Columbii podczas sesji klasyka Kind of Blue, sprawdzi się świetnie w trakcie rejestracji wokalu, a doskonała odpowiedź niskich tonów zapewni perfekcję podczas nagrań perkusji oraz instrumentów blaszanych.  

Berlin 57 to wierne odtworzenie brzmienia mikrofonu Neumann UM57, który ujrzał światło studyjne w 1957r. Jego specyficzny sound był wynikiem połączenia wielkomembranowej kapsuły wykorzystującej membranę PVC z lampą triodową, dzięki czemu ten mikrofon  nagrywa wokal jak żaden inny. Realizatorzy i muzycy mają do wyboru kilka charakterystyk  - kardioidalną, ósemkową i dookólną. 

Berlin 67 odwzorowywuje brzmienie lampowego mikrofonu Neumann U67, który na początku lat 60 miał zastąpić wysłużonego klasyka - U47. Zgodnie z oryginałem, emulacja udostępnia wielokierunkową charakterystykę (kardioidalna, ósemkowa, dookólna), odtwarzając przy tym brzmienie triodowej lampy Telefunken EF86. Warto mieć takiego świetnie brzmiącego wielozadaniowca w studiu!

Berlin 87 to dokładna emulacja  wyposażonego w transformator FET mikrofonu Neumann U87, następcy U67. Niezależnie czy mamy do nagrania fortepian, wokale, gitary, dęciaki, instrumenty perkusyjne, smyczki, czy zebranie dźwięku techniką “overhead” ten mikrofon spełni zadanie. Nie ma chyba źródła, którego Berlin 87 nie jest w stanie odpodwiednio zarejestrować. Nie ma też profesjonalnego studia, które może się obyć bez tego mikrofonu. Klasyk z lat 70 teraz dostępny w Twoim studiu!

Berlin M103 to brzmienie powstałego w późnych latach 90 mikrofonu Neumann TLM103, stworzonego na bazie kapsuły wykorzystanej w takich konstrukcjach jak U67, czy U87. Brak transformatora w układzie wyjściowym zapewniający praktycznie zerowe szumy oraz szeroki zakres dynamiki powodował, że ten kardioidalny mikrofon sprawdzał się zarówno w mniejszych studiach podczas rejestracji zestawu perkusyjnego, basu, gitar, saksofonu, czy nawet harmonijki ustnej oraz w dużych salach podczas nagrań muzyki klasycznej i filmowej. Zdobywca statuetki TEC  w 1998r.

Tokyo 800T to nawiązanie do japońskiego klasyka, mikrofonu Sony C-800, którego gładkie, lampowe brzmienie stało się sekretnym “x-factor” podczas rejestracji wokalu w nowoczesnej muzyce Pop i R’nB. Ekstremalna czułość i bardzo niski poziom szumów  własnych sprawdzą się również podczas nagrań gitary akustycznej. 

Vienna 12 to reminiscencja złotego brzmienia lat 50 ubiegłego wieku, rejestrowanych wielkomembranowym, w pełni lampowym mikrofonem AKG C-12, wykorzystującym rewolucyjną kapsułę CK12. Modelowany na bazie jego ostatniej odsłony, dodatkowo umożliwia uzyskanie charakterystyki kardioidalnej, ósemkowej i dookólnej, zapewniając przy tym szeroką odpowiedź częstotliwościową i niskoszumową pracę.  

Vienna 414 bazuje na brzmieniu legendarnego mikrofonu AKG C414, który był kolejnym stopniem w ewolucji konstrukcji wykorzystujących kapsułę CK12. Model, który stał się inspiracją dla inżynierów Antelope, był przez wiele lat używany w studiach nagraniowych, recytatorskich, czy podczas koncertów na całym świecie. Emulacja umożliwia uzyskanie aż 9 różnych charakterystyk, oferując przy tym unikatowy zakres dynamiki, doskonałą odpowiedź częstotliwościową oraz dbałość o detale. Sprawdzi się świetnie podczas rejestracji ścieżek wokalnych, czy instrumentalnych, ale również jako mikrofon ambientowy podczas rejestracji bębnów, czy w trakcie sesji muzyki klasycznej. Można też postawić go na środku sali prób i świetnie nagrać cały zespół. Musisz mieć to brzmienie jeżeli poważnie myślisz o nagrywaniu!

W zestawie znajdziemy dedykowany zaczep mikrofonowy oraz solidną walizkę ułatwiającą transport.

GŁÓWNE CECHY:

 • Nieprawdopodobnie dokładne i prawdziwie brzmiące emulacje mikrofonowe
 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze
 • Szeroki zakres dynamiki i dokładna odpowiedź częstotliwościowa
 • Monofoniczny, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy z pojednynczą kapsułą
 • Charakterystyka kardioidalna
 • Nisko rezonująca siatka ochronna membrany i obudowa mikrofonu
 • Ciągle rozwijająca się biblioteka emulacji klasycznych mikrofonów (charakterystyka kardioidalna) 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Rodzaj mikrofonu: pojemnościowy
 • Typ: wielkomembranowy, pojemnościowy, z pojednynczą membraną napylaną złotem
 • Średnica: 34mm
 • Charakterystyka: stała kardioidalna
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 20HZ ~ 20KHZ
 • Czułość: -35dB | 18mV/Pa (-1 to +3dB)
 • THD+N: -116dB
 • Szumy własne: 19dB(A)
 • SNR: 75dB(A)
 • Impedancja wyjściowa: 50 Ohms @ 1kHz
 • Pobór mocy: zasilanie Phantom 48V DC 
 • Złącze wyjściowe: 3-pinowy XLR
 • Kolor: czarny matowy

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

INSPIRACJE

To nie była łatwa decyzja, ale MAMY TO! Zwycięzcą konkursu „re:MIX z Marcinem Borsem”, a jednocześnie właścicielem nowoczesnego interfejsu ZEN Q Antelope Audio został Kuba Kasznia! W ocenie Marcina, jego remiks to najlepsza i najciekawsza muzycznie wersja kompozycji Eurythmics, przygotowanej na potrzeby konkursu przez niezastąpionych Saints Of Suburbia. Posłuchaj zwycięskiego remiksu!
Zobacz więcej
We invite you to take part in re:MIX with Marcin Bors contest, where you can have fun remixing one of the world hit song performed in a new way by Saints of Suburbia and win amazing Antelope Audio gear and plugins! | Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie re:MIX z Marcinem Borsem, gdzie przygotowując własny remiks światowego hitu podanego w nowy sposób przez Saints of Suburbia, macie możliwość wygrać niesamowity sprzęt i wtyczki Antelope Audio!
Zobacz więcej
Przewodnik po ofercie Antelope Audio
Gdy ponad siedem lat temu firma Antelope Audio, znana już dobrze na rynku audiofilskim, ale debiutująca wśród producentów sprzętu studyjnego, pokazała trzydziestodwukanałowy przetwornik ADDA Orion32, wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Do tego czasu interfejsy pozwalały zazwyczaj na konwersję ośmiu, góra szesnastu kanałów poprzez USB, a tu nieznana szerzej firma w podobnej cenie wprowadzała możliwość rejestracji aż trzydziestu dwóch śladów jednocześnie! Tej rewolucji nic nie było już w stanie zatrzymać. Co z niej wynika w 2021 roku, i co możesz dla siebie znaleźć w ofercie Antelope Audio, przekonasz się, czytając poniższe opracowanie.
Zobacz więcej
pixel