Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
Edge Duo
W promocji

Edge Duo

 • Wielkomembranowy, dwukapsułowy mikrofon pojemnościowy umożliwiający emulację legendarnych mikrofonów studyjnych
4 697,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Mikrofon modelujący Edge Duo to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy z dwumembranową kapsułą, który umożliwia emulowanie brzmienia legendarnych mikrofonów w nowatorskiej technologii FPGA stworzonej przez inżynierów Antelope Audio. Najwyższa jakość wykonania i odpowiedni dobór komponentów zapewniają rejestrowanie ścieżek wokalnych i instrumentalnych z nieskazitelną precyzją, odpowiednią głębią i dbałością o detale, a to dopiero początek, ponieważ druga naturą mikrofonu jest umiejętność emulowania charakterystyki ponadczasowych mikrofonów studyjnych.

Biblioteka legendarnych mikrofonów

Edge Duo daje realizatorom i muzykom możliwość wykorzystania stworzonej przez zespół Antelope kolekcji klasycznych mikrofonów studyjnych, do której co chwila dołączają nowe modele. Charakterystyka każdego z nich została pieczołowicie zbadana poprzez szczegółową analizę wyselekcjonowanych, oryginalnych mikrofonów pochodzących z jednego z najbardziej znanych kompleksów studyjnych w Niemczech. Pełna lista emulowanych mikrofonów została umieszczona poniżej.

OFERTA SPECJALNA:

TERAZ TANIEJ!

Unikatowa obudowa

Zamknięty w specjalnie zaprojektowanej, nisko-rezonującej obudowie pokrytej elegancką matową czernią charakteryzuje się dwumembranową kapsułą napylaną 6-mikronowym złotem, co przekłada się na niesamowicie gładką, bogatą i organiczną odpowiedź, która może być następnie kształtowana w technologii FPGA, dzięki czemu odwzorowanie brzmienia najbardziej poszukiwanych mikrofonów w historii nagrań stydujnych jest na wyciągnięcie ręki.

Wielowymiarowe modulowanie i wybór charakterystyki kierunkowej

Dwumembranowa kapsuła mikrofonu Edge Duo udostępnia dwa osobne kanały wyjściowe XLR z dołączonym w zestawie przewodem typu Y. Sygnał z każdej membrany jest indywidualnie przetwarzany, a następnie modulowany. Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość wyboru charakterystyki kierunkowej z poziomu wtyczki VST, a więc już po nagraniu. Rozdzielenie sygnału przekłada się również na dokładną emulację charakterystyki odpodwiedzi każdego z modelowanych mikrofonów fachowo określanej mianem "on/off axis". Rezultatem jest naturalnie brzmiąca i wielowymiarowa emulacja klasycznych mikrofonów studyjnych.

Kompatybilny z każdym systemem

Emulacje mikrofonu Edge zostały zoptymalizowane w taki sposób aby współpracować z precyzyjnie zaprojektowanymi preampami i konwerterami Antelope Audio, wykorzystującymi autorską technologię FPGA, która umożliwia emulację vintage'owych mikrofonów w czasie rzeczywistym. 

Edge Duo umożliwia również korzystanie ze specjalnie przygotowanych natywnych wtyczek emulujących mikrofony, co zapewnia swobodną integrację z interfejsami innych firm, a nawet dokonywanie zmian ustawień już po nagraniu materiału. Dostępne w formatach VST, AU oraz AAX, działające zarówno na platformie macOS jak i Windows, natywne pluginy Antelope* zapewniają wszystko czego można oczekiwać od lidera przewodzącego w branży modelowania w technologii FPGA FX: minimalna latencja, wysoki stopień nadpróbkowania i precyzyjna kalkulacja zmiennoprzecinkowa.

*iLok 2 or 3 wymagany. Nie dołączony w zestawie.

Seria Edge

Opierając się na sukcesie świetnie przyjętego mikrofonu modelującego Edge, przygotowana przez Antelope Audio seria składa się z trzech wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych – kardioidalnego Edge Solo, umożliwiającego wybór charakterystyki Edge Duo oraz dwukapsułowego, posiadającego 4 wyjścia Edge Quadro, który umożliwia rejestrację w technice 360° stereo.

Razem z ciągle rozrastającą się biblioteką efektów FPGA oraz natywnych wtyczek emulacji mikrofonowych AFX, seria Edge nie ma sobie równych w świecie emulacji mikrofonowych! 

Emulacje mikrofonów:

Berlin 47 FT

Berlin 49T

Berlin 57

Berlin 87

Berlin 67

Berlin M103

Vienna 12

Vienna 414

Tokyo 800T

Oxford 4038

Sacramento 121R

Berlin K86 (wkrótce)

Berlin 47 TU (wkrótce)

Berlin V563 (wkrótce)

Berlin/Halske M25 (wkrótce)

Berlin M251 (wkrótce)

Minnesota 20 (wkrótce)

Illinois 7B (wkrótce)

Opis niektórych z emulowanych mikrofonów:

Berlin 47 umożliwia uzyskanie brzmienia jednego z najpopularniejszych wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych w historii muzyki popularnej - Neumanna/Telefunkena U47. Odwzorowywując szeroki zakres dynamiki oraz pełne niuansów brzmienie oryginału, sprawdzi się doskonale podczas rejestracji ścieżek wokalnych, ujęć instrumentów akustycznych, czy przenoszenia nawet bardziej agresywnych źródeł dźwięku, takich jak bęben taktowy. 

Berlin 49T to reinkarnacja wielkomembranowego, lampowego mikrofonu Neumann M49, rewolucyjnej konstrukcji, wyróżniającej się unikatową na swoje czasy, dwukardioidalną architekturą. Gładkie brzmienie z mocno zarysowanym dołem i więcej niż przekonującą górą pasma stało się standardem wśród  pochodzących z lat 50 i 60 nagrań z gatunku Pop, Soul, czy Jazz. Wykorzystywany m.in. w legendarnych studiach Columbii podczas sesji klasyka Kind of Blue, sprawdzi się świetnie w trakcie rejestracji wokalu, a doskonała odpowiedź niskich tonów zapewni perfekcję podczas nagrań perkusji oraz instrumentów blaszanych.  

Berlin 57 to wierne odtworzenie brzmienia mikrofonu Neumann UM57, który ujrzał światło studyjne w 1957r. Jego specyficzny sound był wynikiem połączenia wielkomembranowej kapsuły wykorzystującej membranę PVC z lampą triodową, dzięki czemu ten mikrofon  nagrywa wokal jak żaden inny. Realizatorzy i muzycy mają do wyboru kilka charakterystyk  - kardioidalną, ósemkową i dookólną. 

Berlin 67 odwzorowywuje brzmienie lampowego mikrofonu Neumann U67, który na początku lat 60 miał zastąpić wysłużonego klasyka - U47. Zgodnie z oryginałem, emulacja udostępnia wielokierunkową charakterystykę (kardioidalna, ósemkowa, dookólna), odtwarzając przy tym brzmienie triodowej lampy Telefunken EF86. Warto mieć takiego świetnie brzmiącego wielozadaniowca w studiu!

Berlin 87 to dokładna emulacja  wyposażonego w transformator FET mikrofonu Neumann U87, następcy U67. Niezależnie czy mamy do nagrania fortepian, wokale, gitary, dęciaki, instrumenty perkusyjne, smyczki, czy zebranie dźwięku techniką “overhead” ten mikrofon spełni zadanie. Nie ma chyba źródła, którego Berlin 87 nie jest w stanie odpodwiednio zarejestrować. Nie ma też profesjonalnego studia, które może się obyć bez tego mikrofonu. Klasyk z lat 70 teraz dostępny w Twoim studiu!

Berlin M103 to brzmienie powstałego w późnych latach 90 mikrofonu Neumann TLM103, stworzonego na bazie kapsuły wykorzystanej w takich konstrukcjach jak U67, czy U87. Brak transformatora w układzie wyjściowym zapewniający praktycznie zerowe szumy oraz szeroki zakres dynamiki powodował, że ten kardioidalny mikrofon sprawdzał się zarówno w mniejszych studiach podczas rejestracji zestawu perkusyjnego, basu, gitar, saksofonu, czy nawet harmonijki ustnej oraz w dużych salach podczas nagrań muzyki klasycznej i filmowej. Zdobywca statuetki TEC  w 1998r.

Tokyo 800T to nawiązanie do japońskiego klasyka, mikrofonu Sony C-800, którego gładkie, lampowe brzmienie stało się sekretnym “x-factor” podczas rejestracji wokalu w nowoczesnej muzyce Pop i R’nB. Ekstremalna czułość i bardzo niski poziom szumów  własnych sprawdzą się również podczas nagrań gitary akustycznej. 

Vienna 12 to reminiscencja złotego brzmienia lat 50 ubiegłego wieku, rejestrowanych wielkomembranowym, w pełni lampowym mikrofonem AKG C-12, wykorzystującym rewolucyjną kapsułę CK12. Modelowany na bazie jego ostatniej odsłony, dodatkowo umożliwia uzyskanie charakterystyki kardioidalnej, ósemkowej i dookólnej, zapewniając przy tym szeroką odpowiedź częstotliwościową i niskoszumową pracę.  

Vienna 414 bazuje na brzmieniu legendarnego mikrofonu AKG C414, który był kolejnym stopniem w ewolucji konstrukcji wykorzystujących kapsułę CK12. Model, który stał się inspiracją dla inżynierów Antelope, był przez wiele lat używany w studiach nagraniowych, recytatorskich, czy podczas koncertów na całym świecie. Emulacja umożliwia uzyskanie aż 9 różnych charakterystyk, oferując przy tym unikatowy zakres dynamiki, doskonałą odpowiedź częstotliwościową oraz dbałość o detale. Sprawdzi się świetnie podczas rejestracji ścieżek wokalnych, czy instrumentalnych, ale również jako mikrofon ambientowy podczas rejestracji bębnów, czy w trakcie sesji muzyki klasycznej. Można też postawić go na środku sali prób i świetnie nagrać cały zespół. Musisz mieć to brzmienie jeżeli poważnie myślisz o nagrywaniu!

Oxford 4038 emulujący brzmienie wstęgowego mikrofonu Coles 4038 przeniesie cię w sam środek brytyjskich lat 60. Zaprojektowany w studiach BBC, pierwotnie używany podczas transmisji radiowych na całym świecie, trafił w końcu do profesjonalnych studiów nagraniowych i stał się jednym z podstawowych mikrofonów podczas wielu legendarnych sesji. Jego umiejętność rejestracji z gładką, szeroką odpowiedzią częstotliwościową, wysoka czułość i brak transjentów distortion przekłada się na naturalny, przejrzysty sound. Sprawdzi się zarówno podczas nagrań wokalu, jak i delikatnych partii instrumentów akustycznych. Nie dziwi fakt, że to brzmienie jest wciąż na czasie!

Sacramento 121R inspiruje się najczęściej używanym w studiach wstęgowcem - mikrofonem Royer R-121. Jeżeli rejestrujesz głośne i ciężko brzmiące gitary to musisz mieć go w zestawie. Naturalne i czyste brzmienie oraz poszerzony zakres dynamiki gwarantuje uzyskanie rezultatów dźwiękowych na miarę XXI wieku!

W zestawie:

 • Wysokiej jakości 5-metrowy przewód beztlenowy typu "Y" (5-pinowy XLR żeński do podwójnego 3-pinowego XLR męski)
 • Zaczep mikrofonowy absorbujący wstrząsy
 • Walizka do przenoszenia mikrofonu wyścielana specjalnie zaprojektowaną gąbką

GŁÓWNE CECHY:

 • Potężny algorytm modelowania klasycznych mikrofonów
 • Mikrofon typu Duosonic/Stereosonic
 • Wyjście rozdzielone na 2 niezależne kanały audio dla maksymalnej kontro
 • Wielkomembranowa pojemnościowa kapsuła z 2 membranami 
 • Możliwość wyboru charakterystyki kierunkowej: kardioidalna, ósemkowa, wielokierunkowa i wszystko pomiędzy!
 • Nisko-rezonujące siatka ochronna membrany i obudowa mikrofonu
 • Ciągle rozwijająca się biblioteka emulacji legendarnych mikrofonów
 • Kosz antywstrząsowy i pop filtr oraz specjalny przewód beztlenowy typu "Y" w zestawie

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Rodzaj mikrofonu: wielkomembranowy, pojemnościowy z podwójną membraną napylaną złotem
 • Typ: Stereofoniczny pojemnościowy 
 • Średnica: 34mm
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna, ósemkowa, wielokierunkowa
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 20HZ ~ 20KHZ
 • Czułość: -35dB | 18mV/Pa (-1 to +3dB)
 • THD+N: -116dB
 • Szumy własne: 19dB(A)
 • SNR: 75dB(A)
 • Impedancja wyjściowa: 50 Ohms @ 1kHz
 • Pobór mocy: zasilanie Phantom 48V DC 
 • Złącze wyjściowe: 5-pinowy XLR
 • Kolor: czarny matowy
 • Waga (obudowa mikrofonu): 560g
 • Wymiary obudowy: 219x53mm

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

INSPIRACJE

Przewodnik po ofercie Antelope Audio
Gdy ponad siedem lat temu firma Antelope Audio, znana już dobrze na rynku audiofilskim, ale debiutująca wśród producentów sprzętu studyjnego, pokazała trzydziestodwukanałowy przetwornik ADDA Orion32, wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Do tego czasu interfejsy pozwalały zazwyczaj na konwersję ośmiu, góra szesnastu kanałów poprzez USB, a tu nieznana szerzej firma w podobnej cenie wprowadzała możliwość rejestracji aż trzydziestu dwóch śladów jednocześnie! Tej rewolucji nic nie było już w stanie zatrzymać. Co z niej wynika w 2021 roku, i co możesz dla siebie znaleźć w ofercie Antelope Audio, przekonasz się, czytając poniższe opracowanie.
Zobacz więcej
pixel