Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set
M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set

M60 Deluxe Tri-Mono FET Microphone Set

  • Zestaw trzech mikrofonów M60 wyposażonych we wzmacniacze FET, dedykowanych im kapsuł TK60 (kardioidalnych) i TK61 (dookólnych), elastycznych uchwytów oraz innych akcesoriów pozawalających na rejestrację w technice Decca Tree.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Telefunken Elektroakustik M60 Deluxe FET Condenser Microphone Tri-Mono Set to zestaw trzech sparowanych ze sobą mikrofonów M60 wyposażonych we wzmacniacze FET, dedykowanych im kapsuł TK60 (kardioidalnych) i TK61 (dookólnych), elastycznych uchwytów oraz innych akcesoriów pozawalających na rejestrację w technice Decca Tree. 

Na początku warto przypomnieć, że Decca Tree to wynaleziona w latach 50 technika rejestracji muzyki klasycznej bazująca na ustawieniu trzech mikrofonów dookólnych M50 w pozycji odwróconej litery "T", ulokowanych często ponad głową dyrygenta. W tym celu używa się najczęściej trzech 1-metrowych metalowych rurek przymocowanych do statywu mikrofonowego, dzięki czemu mikrofony są rozmieszczone na płaszczyźnie trójkąta. Jednym z rozwinięć tej techniki jest korzystanie z dłuższych lub krótszych rurek. 

Zestawy Tri-Mono pozwalają na rejestrację zarówno w technikach stereofonicznych, takich jak A-B, jak i w omawianej Decca Tree. Z kolei rozwijając zestaw o kolejne spraowane ze sobą mikrofony M60, mamy możliwość rejestrowania sygnałów na potrzeby multikanałowych instalacji. 

M60 FET Cardioid to małomembranowy mikrofon pojemnościowy, charakteryzujący się bardzo szybką odpowiedzią transjentową, co umożliwia rejestrację każdego niuansu w precyzyjny i klarowny sposób, zapewniając detaliczny obraz dźwiękowy. Pracująca w mikrofonie kapsuła TK60 z napylaną złotem, 6-mikronową membraną o średnicy 15mm oferuje zaskakująco bogaty dół pasma, a płaska odpowiedź częstotliwościowa mieszcząca się w zakresie od 150 Hz do 7 kHz z uwydatnioną prezencją przy 8 Khz, czyni ten mikrofon idealnym rozwiązaniem do ujęć typu 'overhead', rejestracji hi-hat'u, czynela, pianina, gitary akustycznej oraz innych instrumentów akustycznych.

Bazując na klasycznym obwodzie mikrofonu tranzystorowego, a jednocześnie interpretując go na swój własny, unikalny sposób, M60 FET umożliwia nagrywanie z wyższym źródeł generujących wysoki SPL, zapewniając przy tym niesamowicie szybką odpowiedź transjentową. Pieczołowicie dobrane i przetestowane komponenty są ręcznie nakładane na pozłacaną płytkę drukowaną jak przystało na ultra-czysto brzmiący dyskretny obwód klasy A, pracujący w zakresie odpowiedzi częstotliwościowej mieszczącej się pomiędzy 20 Hz, a 50 kHz. Wyjście mikrofonu zostało sparowane wraz z dedykowanym, wykonanym w Ameryce transformatorem, który utrzymuje szumy własne na bardzo niskim poziomie, generując THD+N równe 0.015%, co pozwala wykorzystać M60 w najbardziej wymagających aplikacjach studyjnych.

Solidna i wytrzymała obudowa mikrofonu M60 FET została pokryta czarnym lakierem proszkowym i wyposażona w oryginalne, historyczne diamentowe logo firmy Telefunken. Całości dopełnia niklowane, zachowane w kolorze matowej czerniwykończenie złącza XLR z wygrawerowanym modelem i numerem seryjnym. Kapsuła TK60 została zamknięta w niklowanej, błyszczącej obudowie zakończonej wysokiej jakości złotą siatką ochronną.

W historycznej konstrukcji M50 wykorzystywano 40mm, wykonaną z akrylu osłonę membrany, która pracowała podobnie do cały czas produkowanych filtrów dyfuzyjnych. Inżynierowie firmy Telefunken Elektroakustik stworzyli tego typu dyfuzor, ale pozwalający na użycie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Można go wykorzystać zarówno z mikrofonami M60 FET, jak i lampowymi ELA M 260. Tego typu osłona pozwala w organiczny sposób zmniejszyć ilość gubionych w trakcie nagrywania wysokich częstotliwości, jak i zminimalizować pogłos. Wystarczy, że nałożymy dedykowaną nakładkę na główkę mikrofonu, pozwalając aby membrana stała się częścią całej sfery, zmieniającej kształt kapsuły przewodzącej sygnał. Rezultatem tego zabiegu jest stopniowy i przede wszystkim łagodny wzrost górnego środka i góry pasma w informacji zbieranej mikrofonem.

W zestawie:

  • 3x M60 FET 
  • 3x TK60 kapsuła kardioidalna   
  • 3x TK61 kapsuła dookólna   
  • 3x SD40 osłony dyfuzyjne 
  • 3x SGMC-5R kable XLR  
  • 3xM761 elastyczne kosze antywstrząsowe  
  • ZC63 pokrowiec zapinany na suwak 
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel