
INSPIRACJE


R-122 to pierwszy na świecie aktywny mikrofon wstęgowy zasilany napięciem fantomowym. Elektronika, w którą wyposażono mikrofon, zapewnia wyższy poziom dźwięku niż mikrofony pasywne a dzięki większemu ładunkowi na elemencie wstęgowym R-122 będzie brzmiał doskonale z praktycznie każdym przedwzmacniaczem.
Zanim na rynku pojawił się R-122, wszystkie mikrofony wstęgowe były pasywne. Nagrywanie instrumentów smyczkowych, gitar akustycznych, wokali i innych cichych źródeł wymagało preampu z dużym wzmocnieniem i wysoką impedancją wejściową. Użawając R-122 można zapomnieć o wzmocnieniu i impedancji wejściowej i użyć dowolnego przedwzmacniacza z doskonałym rezultatem.
Wzmocnienie
Do nagrania delikatnych dźwięków, tradycyjne mikrofony wstęgowe wymagają użycia wysokiej jakości przedwzmacniacza o dużym wzmocnieniu. R-122 jest tak czuły jak mikrofon pojemnościowy, dzięki czemu do nagrania najcichszych nawet dźwięków można użyć dowolnego przedwzmacniacza mikrofonowego lub preampu w konsolecie. R-122 wyposażony jest w całkowicie symetryczny, dyskretny wzmacniacz bazujący na specjalnie nawijanym transformatorze i niskoszumowe tranzystory FET. Cały układ jest niewiarygodnie cichy, akceptuje ciśnienie akustyczne do 135 dB i zapewnia czułość do 37 dB!
Jednak wysoka czułość R-122 nie powoduje powstawania dodatkowych szumów. Podniesiona czułość bierze się z dużego, specjalnie nawijanego transformatora toroidalnego. Układ phantom power zapewnia wyłącznie konwersję impedancji, nie powodując żadnego szumu.
W wersji MKII mikrofon zyskał dwie dodatkowe funkcje: pad -15 dB oraz filtr dolnozaporowy.
Impedancja
Aktywna elektronika R-122 zapewnia idealne obciążenie elementu wstęgowego przez cały czas, co pozwala wydobyć 100% potencjału brzmieniowego z mikrofonu niezależnie od charakterystyki wejścia przedwzmacniacza mikrofonowego. Dzięki wyjściu o niskiej impedancji, R-122 może być użyty w połączeniu z bardzo długimi kablami przy minimalnej stracie sygnału, poza tym zasilanie fantomowe nie jest w stanie uszkodzić elementu wstęgowego, nawet w przypadku złego podłączenia kabli czy wystąpienia przepięcia.
Opatentowana technologia Offset Ribbon
Używany w R-122 opatentowany przez Royer Labs (Patent # 6434252) przetwornik typu Offset Ribbon jest pierwszym w swoim rodzaju. Technologia polega na umieszczeniu wstęgi bliżej przedniej strony mikrofonu, przez co ma ona więcej miejsca na ruch w polu magnetycznym i zachowuje pełne pasmo częstotliwości podczas nagrań o wysokim poziomie ciśnienia akustycznego. System ten jest montowany we wszystkich mikrofonach firmy Royer.
Rekomendowane zastosowania:
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
PREZENTACJA PRODUKTU: