Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller
m905 - Monitor Controller

m905 - Monitor Controller

  • Najwyższej jakości transparentny, dwuczęściowy system zarządzania odsłuchem, składający się z jednostki głównej i sterownika wyposażonego we wzmacniacz słuchawkowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

m905 to jeden z najlepszych na stereofonicznych kontrolerów studyjnego monitoringu na świecie, wyróżniający się wbudowanymi konwerterami D/A (Digital to Analog) masteringowej jakości, audiofilskim wzmacniaczem słuchawkowym i narzędziami, które nie mają sobie równych jeżeli chodzi o konfigurację systemu.

Ten stworzony od nowa kontroler, który reprezentuje nową jakość dźwięku podczas odsłuchu, został rozszerzony o możliwość sterowania systemem cyfrowych głośników przez wyjścia AES oraz S/PDIF i kompleksowo wyposażony w zbiór niezbędnych funkcji podczas odtwarzania toru audio, co w niepodważalny sposób wpływa na zadowolenie realizatorów i samych muzyków podczas odsłuchu.

Odpowiedź konwerterów D/A plasuje się na tym samym poziomie, co w najlepszych urządzeniach masteringowych dostępnych na rynku. Z kolei autorski, ostatnio zaktualizowany system s-Lock PLL zapewnia bardzo niską regenerację zegara jitter. Asynchroniczny interfejs USB drugiej generacji, umożliwia wykorzystanie m905, jako Master Clock podczas taktowania wyjścia “USB audio buss” współpracującego z urządzeniem komputera, efektywnie eliminując efekt “jitter” wywołany przez wbudowany interfejs. Na koniec warto dodać, że dopracowany w najdrobniejszych szczegółach analogowy zespół obwodów elektrycznych, w wyróżniający się sposób mierzy zakres dynamiki, przesterowania i hałasu, zapewniając otwarty, muzyczny i pełen niuansów odsłuch, niezależnie od żródła wejściowego.

Urządzenie, razem z układem zasilania, zajmuje jeden panel 2U, a kontrolę ułatwia elegancki i ergonomiczny pilot sterujący, który jest połączeniem dedykowanego hardware’u i kolorowego, graficznego wyświetlacza LCD. Wszystkie najbardziej potrzebne funkcje są wybieralne za pomocą podświetlanych przycisków i obrotowego potencjometru, a o wyborze informuje nas wyświetlacz LCD. Takie hybrydowe rozwiązanie pozwala fizycznie kontrolować większość parametrów urządzenia, jednocześnie odwzorowywując ustawienia na wyświetlaczu.

Dodatkowym rozwiązaniem jest DSD 128x (5.6448 MHz) przez DoP v1.1 (DSD over PCM frames). Żródło sygnału DSD (Direct Stream Digital) audio może zostać wprowadzone przez wejście S/PDiF lub złącze USB. Chociaż DSD, odszyfrowujące format SACD (Super Audio Compact Disc), nie jest jeszcze szeroko używanym rozszerzeniem podczas odsłuchu w studiu, to od jakiegoś czasu coraz więcej treści jest dostępnych do pobrania właśnie w tym formacie i obsługiwanych przez studyjne odtwarzacze. Podczas odsłuchu z wykorzystaniem m905, format DSD brzmi oszałamiająco naturalnie, więc jeżeli szukasz tej najwyższej jakości nagrań, wiernie oddającej brzmienie znane ze studia, to właśnie ją znalazłeś!

Graficzny interfejs użytkownika (GUI) został zaprojektowany w taki sposób, aby każdy realizator, który wcześniej nie miał do czynienia z m905, mógł od razu obsługiwać go z łatwością, a bardziej zaawansowane funkcje odkrywał szybko i intujcyjnie. Możliwość nazwania indywidualnych wejść/wyjść dla monitorów odsłuchowych, kalibracja poziomu każdego z wejść/wyjść, czy ustawienie poziomów fabrycznych, to tylko kilka z niektórych dodatkowych cech urządzenia. Warto wspomnieć, że graficzne menu ustawień obniża się tylko o jeden poziom, więc powrót do niego jest zawsze możliwy po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Z kolei wracając do któregokolwiek z wcześniej odwiedzonych ekranów menu, poprzedni stan zostaje zapamiętany, ułatwiając nawigację i skracając edycję do minimum.

Dodatkową funkcją m905 jest transfer aż do 10 kanałów cyfrowego audio (8 kanałów ADAT, 2 kanały AES3 lub S/PDiF lub Toslink) przez łącze USB komputera. co umożliwia użytkowanie kontrolera jako niezależnego interfejsu audio, przy czym należy wtedy pamiętać o kwestiach związanych z taktowaniem. Opis takiego użytkowania m905 znajdziemy w instrukcji obsługi.

Niesamowite brzmienie i ponadczasowy wygląd powodują. że m905 to autentyczny postęp jeżeli chodzi o dążenie do osiągnięcia najwyższej jakości produkcji audio. Intuicyjny, niezawodny i świetnie pasujący do Twojego studia, szybko stanie się urządzeniem, bez którego trudno się obejść. 

Wejściowe opcje analogowe m905

m905 dostępny jest również w wersji wyłącznie analogowej, bez wbudowanej sekcji konwerterów D/A. Taki system może się sprawdzić w przypadku realizatorów, którzy mają już swoje rozwiązanie dla konwersji D/A w formie niezależnego urządzenia lub wbudowanego interfejsu. Konfiguracja systemu przebiega podobnie jak w wersji cyfrowo-analogowej i udostępnia te same doskonałe możliwości monitoringu, z wyjątkiem cyfrowych wejść i drugiej pary wejść analogowych. Trzeba jednak zauważyć, że wersja analogowa m905 również pozwala uzyskać światowej klasy brzmienie, dając realizatorom możliwość aktualizacji do wersji cyfrowej kiedy tylko zechcą. 

INFORMACJA: jedynie wersja analogowa zawiera uproszczony kabel pilota sterującego, który nie przenosi sygnału słuchawkowego do RCU. W celu odłączenia wyjścia słuchawkowego od RCU, zwróć się do dystrybutora o wyposażenie urządzenia w kabel typu “premium”.

Foniczny przedwzmacniacz (opcjonalnie)

Foniczny moduł m905 składa się z najwyższej jakości przedwzmacniacza RIAA (Recording Industry Association of America). To rozwiązanie jest dostępne zarówno w nowych, jak i wcześniej zakupionych egzemplarzach. W celu aktualizacji prosimy o kontakt. 

Dodatkowo istnieje możliwość optymalizacji przedwzmacniacza dla szerokiej gamy dostępnych kartridży poprzez regulację złącz typu jumper wewnątrz urządzenia. Można to zrobić samemu, zdejmując górną pokrywę urządzenia i następnie regulując złącza zgodnie z diagramami zawartymi w instrukcji obsługi (rozdz. 18) lub kontaktując się z nami.

Kontrola na podczerwień (opcjonalnie)

Dostępna jest również możliwość kontroli urządzenia z wykorzystaniem fal na podczerwień, zarówno dla nowych, jak i wcześniej zakupionych modeli m905. Ta funkcja umożliwia bezprzewodowy dostęp do wybranych parametrów kontroli monitoringu dzięki użyciu pilota sterującego Grace Design, standardowego pilota firmy Apple lub połączeniu z wykorzystaniem systemów iOS/Android przez Logitec Harmony Remote

Jeżeli jesteś mocno zapracowanym profesjonalistą i pracujesz w studiu, które wymaga najlepszego z możliwych odsłuchów, to m905 został stworzony specjalnie dla Ciebie.

PREZENTACJA PRODUKTU

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel