Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
RSM-SS251 Sling Shock Microphone Shockmount

RSM-SS251 Sling Shock Microphone Shockmount

  • Kosz antywstrząsowy do klasycznych mikrofonów studyjnych
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Uchwyt o średnicy 2 cali (50mm) przeznaczony do współpracy z klasycznymi mikrofonami takimi jak ELAM 251, U-67, U-87 czy o podobnej do nich budowie.

Lista mikrofonów pasujących do uchwytu RSM-SS251:

Telefunken ELAM 251 oraz 251E (zarówno oryginalny jak i produkowany obecnie)

Neumann U-67

Neumann U-87

Bock Audio 251

Peluso 22 251

Audio Technica AT 4047/SV

Audio Technica AT 4060

Miktek CV3

Mojave Audio MA-1000

Mojave Audio MA-200 oraz MA-201 FET

Mojave Audio MA-300 oraz MA-300 FET

Technologia Sling Shock

Kosz antywstrząsowy Sling-Shock to rewolucja w zakresie studyjnych akcesoriów, które wraz z mikrofonami, stanowią nieodłączny element każdej sesji nagraniowej. Projektanci Royer Labs postawili sobie za cel stworzenie wytrzymałego i łatwego w pozycjonowaniu kosza antywstrząsowego, zapewniającego wyjatkową wręcz izolację od wibracji, dudnienia, czy przydźwięków powstających podczas rejestracji materiału audio. Każdy doświadczony realizator wie, że tradycyjne uchwyty mikrofonowe były częstą plagą sesji nagraniowych - powyciągane i zwisające sznurki, wytarte gumowe elementy, czy kiepskiej jakości zamocowania stawały się przyczyną upadku tych wszystkich ulubionych i pieczołowicie wypozycjonowanych mikrofonów, nie wspominając już o wszelkiego rodzaju niechcianych przydźwiękach pojawiających się w nagraniu.

W związku z tym projektanci Royer Labs stworzyli system, wykorzystujący nie rezonujące nylonowe sznurki i tłumiące drgania stalowe sprężyny, czego wynikiem jest pełna izolacja mikrofonu od wibracji powstałych podczas rejestracji, czy tych wytwarzanych przez stojak, na którym został zamocowany kosz antywstrząsowy Sling-Shock. To wszystko przekłada się na zmniejeszenie drgań, co ma z kolei wpływ na zniwelowanie pojawiającego się podczas rejestracji dudnienia, czy występującego w całym spektrum niskiej jakości hałasu degradującego brzmienie.

Uchwyt Sling-Shock eliminuje również wzbudzenia powstałe podczas bliskich ujęć mocno rozkręconych gitar, czy rejestracji innych źródeł generujących wysoki SPL. Dzięki temu realizatorzy mogą teraz nagrywać, nie martwiąc się o powstające w takich warunkach rezonanse, dudnienie czy irytujące, zbyt głośne wibracje statywu mikrofonowego, a ten jedyny w swoim rodzaju “take”, nie zostanie zakłócony przez nieodpowiedniej jakości uchwyt.

Dodatkowo w skład systemu wchodzi specjalnie zaprojektowany klips, który utrzymując nieruchomo nylonowy sznurek, minimalizuje jego wibracje.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Doskonała izolacja od wibracji, wstrząsów, czy dudnienia
  • Brak rezonansu podczas rejestracji instrumentów z wysokim SPL
  • Wyłożona filcową podszewką, odporna na zadrapania komora utrzymująca mikrofon
  • Brak jakichkolwiek gumowych elementów, które się wycierają, czy rozciągają z czasem
  • Wbudowany klips na nylonowy sznurek minimalizujący wibracje z nim związane
  • Łatwy w pozycjonowaniu
  • Dożywotnia gwarancja

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

INSPIRACJE

pixel