Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack
Dynamic Series - DC6 Drum Pack

Dynamic Series - DC6 Drum Pack

  • Komplet mikrofonów dynamicznych do perkusji, w którego skład wchodzą modele: M82, M80-SH, 2 x M81-SH oraz 2 x M60 FET, wszystkie wraz z zaczepami, okablowaniem i walizką transportową.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

DC6 Drum Pack to zestaw sześciu mikrofonów, w którego skład wchodzą trzy mikrofony uhonorowane prestiżową nagrodą Tec w kategorii mikrofonów dynamicznych oraz dwa sparowane małomembranowe mikrofony FET, przeznaczonych do rejestracji i nagłośnienia zestawu perkusyjnego, zarówno w studiu jak i podczas koncertu. W zestawie znajdziemy mikrofon M82, którego przeznaczeniem jest rejestracja bębna taktowego, M80-SH przeznaczony do werbla, dwa mikrofony M81-SH do tomów oraz dwa mikrofony pojemnościowe M60FET, przeznaczone do rejestracji talerzy i ujęć typu 'overhead'. Zestaw uzupełnia niesamowicie wytrzymała walizka transportowa typu 'flight case', zaczepy oraz 5-metrowe okablowanie do każdego mikrofonu

M80-SH

Konstruktorzy firmy Telefunken Elektroakustik stworzyli dynamiczny M80-SH z myślą o nagłaśnianiu werbli i wokali, gdy preferowany jest mikrofon mniejszej wielkości, z możliwością zastosowania łamanej końcówki XLR. Większy zakres częstotliwości oraz głośniejszy akceptowany poziom SPL, stanowią świetną alternatywę dla popularnych mikrofonów dynamicznych, które z reguły zbytnio uwydatniają środkowy zakres pasma. Wąska, nerkowa charakterystyka oraz lekko podbita góra sprawiają, że mikrofon ten równie znakomicie sprawdzi się z werblami, wokalami i innymi instrumentami, zarówno w studio, jak i na scenie.

M81-SH

Model M81-SH stworzono nie tylko jako uzupełnienie M80-SH, ale również mikrofon, który wyróżni się na rynku zalanym przez morze innych mikrofonów dynamicznych. Dzieląc wiele zalet modelu M80, Telefunken M81-SH może również pochwalić się minimalnym efektem zbliżeniowym, świetną odpornością na sprzężenia zwrotne oraz środkowym pasmem o znakomitej artykulacji. Co odróżnia go względem M80-SH, to nieco bardziej stonowana góra, co przekłada się na bardziej płaską odpowiedź.

Taka kombinacja daje w efekcie mikrofon charakateryzujący się zarówno masywnym jak i klarownym brzmnieniem. Sprawdzi się to doskonale podczas wygładzenia zbyt jaskrawo brzmiących partii wokalnych, czy gitarowych, a także zaokrągli i pogrubi tomy, wszelkiej maści instrumenty perkusyjne, dęciaki i inne zbyt cienko brzmiące źródła dźwięku.

M82

M82 to wielkomembranowy mikrofon dynamiczny dedykowany do rejestracji bębna taktowego, gitary basowej, wokalu oraz wielu innych zastosowań studyjnych.  Będąc kontynuacją świetnie przyjętych mikrofonów M80 i M81, M82 został stworzony jako alternatywa dla innych, popularnych mikrofonów dynamicznych opierających swoje brzmienie na dużej membranie i stosowanych m.in. podczas ujęć bębna basowego. Warto zauważyć że nazewnictwo mikrofonów M80, M81, jak i M82 bierze swój początek od serii galaktyk pierwotnie skatalogowanych przez francuskiego astronoma Charles'a Messier'a.

Chociaż mikrofon został zaprojektowany głównie z myślą o pracy z brzmieniem bębna basowego, to dzięki zastosowanym tu 2 przełącznikom korekcji, świetnie nadaje się również do wielu innych zastosowań związanych z rejestracją różnych źródeł dźwięku takich jak wokale, instrumenty perkusyjne, głosy spikerów w audycji radiowej lub telewizyjnej, nagrywaniu podcastów, jak i zbieraniu brzmienia wzmacniaczy zaróno gitar basowych, elektrycznych - w tym prowadzących jak i rytmicznych - oraz instrumentów dętych czy organów. 

Podczas ujęć bębna basowego z mikrofonem ustawionym naprzeciwko otworu rezonansowego membrany, M82 zapewnia mięsiste i gwarantujące niezbędny cios brzmienie. Po umieszczeniu mikrofonu wewnątrz bębna, jego właściwie dopasowana charakterystyka częstotliwościowa pozwala uchwycić jednocześnie atak bijaka, jak i rezonans korpusu bębna, bez konieczności stosowania wielu mikrofonów.

M82 to mikrofon o przedniej orientacji źródła względem jego osi (górna część grilla mikrofonu wycelowana jest w źródło dźwięku) posiada dwa niezależne przełączniki korekcji barwy dźwięku - 'KICK EQ' oraz 'HIGH BOOST'. Fakt, że oba przełączniki działają niezależnie od siebie, pozwala na uzyskanie aż 4 kombinacji brzmienia, co pozwala realizatorowi na optymalne dopasowanie charakterystyki mikrofonu względem rejestrowanego źródła.

Przełącznik 'KICK EQ' mikrofonu M82 uruchamia filtr pasywny niższych częstotliwości z zakresu średniego (około 350Hz), które najczęściej podlegają usunięciu podczas pracy nad brzmieniem stopy. Pomaga to pozbyć się "kartonowej" odpowiedzi bębna basowego a jednocześnie zachować mocny sound w rejonie częstotliwości niskich. Ustawienie to jest idealnym rozwiązaniem do pracy z charakterystyką częstotliwościową bębna taktowego.

Przełącznik 'HIGH BOOST' podbija wyższe częstotliwości z zakresu średniego oraz częstotliwości wysokie (zaczynając około 2kHz aż do wzmocnienia częstotliwości 10kHz o 6dB). Jeśli ustawienie to zastosujemy w mikrofonie umieszczonym wewnątrz bębna, otrzymamy brzmienie eksponujące atak bijaka. To z kolei umożliwia uzyskanie brzmienia bębna basowego charakterystycznego dla konstrukcji typu vintage lub spotykanych w nowoczesnych produkcjach. Przełącznik HIGH BOOST pozwala nam zastosować M82 również przy wokalach oraz wzmacniaczach gitarowych: podbicie szczytów doda naszemu brzmieniu wyraźnej artykulacji oraz powietrza w wyższych rejestrach brzmienia.

M60FET

Na nowo zaprojektowany mikrofon M60 FET (Field Effect Transistor) to małomembranowy mikrofon pojemnościowy, który stanowi odwzorowanie pierwszego mikrofonu Telefunken Elektroakustik pracującego w oparciu o działanie tranzystora, a nie obwodu lampowego. W zestawie DC6 znajdizemy dwa identyczne mikrofony, posiadające takie same wzmacniacze FET, jak i dwie sparowane kardioidalne kapsuły TK60. Kapsuły te wykorzystyją napylaną złotem, 6-mikronową membranę o średnicy 15mm, generującą zaskakująco pełny zakres niskich częstotliwości oraz szybką i precyzyjną odpowiedź transjentową.

Z kolei dość płaska odpowiedź częstotliwościowa zamyka się w zakresie od 150 Hz do 7 kHz, z gładką, pełną powietrza prezencją w paśmie 8 kHz, co sprawdza się doskonale podczas rejestracji hi-hat'u, czynela, ujęć typu 'overhead', wszelkiej maści instrumentów perkusyjnych z grupy idiofonów oraz perkusjonaliów strunowych. strunowych. Niesamowicie szybka odpowiedź transjentowa pary mikrofonów M60 FET umożliwia uchwycenie wszelkich subtelności i niuansów z doskonałą precyzją i klarownością. Rezultatem tego jest ekstremalnie detaliczny i zdefiniowany obraz dźwiękowy, pełen niezbędnej prezencji podczas rejestracji perkusyjnych źródeł.

W zestawie:

  • 1x M82 wraz z zaczepem M782
  • 1x M80-SH wraz z metalowym M784 oraz plastikowym M785 zaczepem
  • 2x M81-SH wraz z metalowym M784 oraz plastikowym M785 zaczepem
  • 2x M60 FET wraz z elastycznym uchwytem M761
  • 4x 5-metrowy kabel XLR SGMC-5R
  • 1x Wytrzymała i solidna skrzynia transportowa typu 'flight case' HC85

Dodatkowe akcesoria (do kupienia osobno):

  • 10-metrowy kabel XLR SGMC-10
  • Główka mikrofonu M80
  • Główka mikrofonu M81

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel