Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Snow Petrel
The Snow Petrel
The Snow Petrel
The Snow Petrel

The Snow Petrel

 • Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy umożliwiający uzyskanie dodatkowego podbicia sygnału, co świetnie sprawdzi się przy współpracy z mikrofonami wstęgowymi oraz pojemnościowymi.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

The Snow Petrel to dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy, który sprawdzi się doskonale we współpracy z wszelkiej maści mikrofonami wstęgowymi, np. Royer R-121, czy Royer R-10, czy takimi klasykami jak Neumann U87.

Budowa urządzenia

Podobnie jak w innych konstrukcjach Thermionic, również tu mamy do czynienia z przejrzystym, dokładnie opisanym panelem przednim, który ułatwi pracę podczas wielogodzinnych sesji. Zamknięty w obudowie typu rack 2U, The Snow Petrel udostępnia dwa niezależne kanały mikrofonowego wzmocnienia, napędzanego przez pracujące w klasie A lampy oraz dedykowane transformatory firmy Sowter.

Każdy kanał udostępnia tłumik PAD -20dB, który został umieszczony przed transformatorem wejściowym, przełącznik zmiany impedancji wejściowej (800 lub 2400 ohm), polaryzacji oraz zasilania fantomowego 48V, który został umieszczony i zaprojektowany tak, aby nie doszło do jego przypadkowego przełączenia, a którego działanie sygnalizuje dedykowana dioda.

Jeżeli chodzi o potencjometry to każdy tor udostępnia podbicie 'Gain' w następujących: krokach 40, 47, 54, 61, 68dB oraz ustawienie MAX. Potencjometr filtru HPF oferuje obcięcie 6dB/oktawę przy 60, 120 lub 240Hz, co sprawdzi się głównie w konieczności zmniejszenia efektu zbliżeniowego oraz może być przydatne w sytuacji rejestracji ścieżek wokalnych śpiewanych przez dynamicznego wykonawcę lub w celu obcięcia dudniącego basu pojawiającego się na torach 'overhead' podczas nagrywania zestawu perkusyjnego. Autorski potencjometr 'Air', odpowiadający za podbicie wysokich tonów, oferując w ustawieniu maksymalnym podbicie o 5dB w zakresie 10kHz przy szczycie na poziomie 30kHz, umożliwia niezbędne wypolerowanie góry pasma. Umieszczony obok niego i nie działający liniowo potencjometr 'Output Trim' zmniejsza poziom wyjściowy nawet o 10dB, a współpracujący z nim 'Attenuator', umożliwia zmniejszenie sygnału o 7 lub 15dB, co umozliwia jego wysterowanie w stopniu wyjściowym i transformatorze.

W działaniu

Głównym zadaniem The Snow Petrel jest podbicie sygnału rejestrowanego przy użyciu mikrofonów wstęgowych, przy jednoczesnym wydobyciu z nich ukrytych możliwości w zakresie środka i góry pasma oraz wzmocnienia zawartości harmonicznych w basie.  Co ciekawe, nawet przy podbiciu górnego zakresu potencjometrem 'Air', nie mamy tu do czynienia z pojawiającym się nieprzyjemnym dla ucha, szorstkim brzmieniem. Z kolei w przypadku wykorzystania mikrofonu pojemnościowego, przedwzmacniacz pomaga wydobyć wszelkie niuanse podczas rejestracji delikatnie śpiewających wykonawców. I chociaż w praktyce ustawienie potencjometru 'Gain' na poziomie 54 lub 61dB w zupełności wystarczy, to nawet w skrajnym ustawieniu szum urządzenia jest praktycznie niesłyszalny. Wszelkiej maści vintage'owe mikrofony dostaną dodatkowego i nowocześnie brzmiącego kopa, co sprawdzi się np. podczas rejestracji instrumentów smyczkowych, wiolonczeli czy kontrabasu. Fani brzmieniowych eksperymentów mogą wykorzystać The Snow Petrel w podobnym stylu jak słynny brytyjski producent Glyn Johns, nagrywający takie sławy jak Rolling Stones, The Who, czy Led Zeppelin, który przesterowywał konsoletę Helios podczas nagrywania bębnów. W tym celu należy ustawić potencjometr 'Gain' w ustawieniu MAX, zerując jednocześnie parametr 'Output Trim' i ustawiając 'Attenuator' wyjściowy na -7 lub -15dB.

Na koniec warto zauważyć, że nic nie stoi na przeszkodzie aby wpiąć The Snow Petrel w liniowy tor insertowy i dodać charakteru swoim miksom.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Bezszumowe lampy i brak tranzystorowych zanieczyszczeń w torze audio
 • Sekcja I/O wykorzystująca specjalnie zaprojektowane balansujące transformatory firmy Sowter
 • Podwyższona impedancja wyjściowa umożliwiająca zachowanie klarowności z możlliwością dostrojenia pod kątem konkretnych mikrofonów
 • Niesamowicie muzyczna i nowoczesna saturacja dla miłośników eksperymentów brzmieniowych
 • Możliwość dodania charakteru brzmieniowego do finalnych miksów
 • Zasilanie fantomowe +48V
 • Lampowe wzmocnienie w klasie A
 • Potencjometry 'Gain', 'HPF', 'Air', 'Output Trim' oraz 'Attenuator'
 • Przełączniki 'PAD', 'Input Lo/Hi-Z', 'Phase' oraz '+48V'
 • Zamknięty w 19-calowej obudowie typu rack 2U
 • Wyprodukowany ręcznie i dokładnie przetestowany w Anglii

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel