Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2-BUS+
2-BUS+
2-BUS+
2-BUS+
2-BUS+
2-BUS+
2-BUS+
2-BUS+

2-BUS+

 • Aktywny, analogowy sumator umożliwiający dodanie dodatkowych kolorów do przetwarzanego miksu.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

2-BUS+ to kontynuacja pierwszego wolnostojącego, analogowego sumatora 2-BUS, który ujrzał światło dzienne w 1999 roku. Wykorzystując na nowo zaprojektowany, w pełni analogowy obwód elektryczny 2-BUS+ gwarantuje wręcz niezrównany, pełnowymiarowy obraz stereo, zapewniając przy tym odpowiedni cios oraz headroom. Chociaż już sam aktywny układ pracujący w urządzeniu zapewnia doskonałe brzmienie miksów, to znajdziemy tu dodatkowo trzy innowacyjne obwody pozwalające na dodanie określonego koloru do przetwarzanego sygnału, umożliwiając tym samym uzyskanie szerokiej palety dostępnych opcji tonalnych.

Lepszy niż oryginał

Harmonics - pierwszy z wspomnianych obwodów - umożliwia dodanie parzystych i nieparzystych harmonicznych do sygnału źródłowego, nasycając go, a nawet lekko przesterowując jeżeli zajdzie taka potrzeba. Paralimit to z kolei ekspansywny limiter FET, będący odwzorowaniem układu pracującego w legendarnym urządzeniu 1176 Limiting Amplifier, podczas gdy X-Former, obwód wykorzystujący parę wyjściowych transformatorów Cinemag zaprojektowanych przez samego Chrisa Mutha, pozwala wysterować rdzeń transformatora, w sposób charakterystyczny dla analogowych konsolet. Poniżej znajdziecie szerszy opis każdego z dostępnych w 2-BUS+ obwodów.

Sumator został bardzo dokładnie zaprojektowany przez Chrisa Mutha, utytułowanego inżyniera i współzałożyciela firmy, a każdy egzemplarz jest bardzo starannie wykonany, co uosabia pełną dedykację zespołu Dangerous Music oraz bezkompromisowość w uzyskaniu doskonałego analogowego brzmienia. Z eleganckim i intuicyjnie opisanym panelem przednim, na którym zostały umieszczone wszystkie przyciski i potencjometry, 2-BUS+ oferuje nieskończoną ilość możliwości uzyskania bogatego, analogowego soundu.

Sumowanie w domenie analogowej

Proces sumowania sygnału w domenie analogowej jest czasami źle rozumiany, chociaż w rzeczywistości to bardzo prosty i efektywny sposób poprawy miksów. Po pierwsze, w momencie kiedy wykorzystywane w sprzętowym łańcuchu konwertery dzielą swoje obowiązki z sumatorem, jest to od razu słyszalne, przejawiając się w poprawionej artykulacji oraz klarowności całego miksu. Kiedy sygnał pojawi się w domenie analogowej, indywidualne kanały są elektronicznie sumowane, co określa się mianem: "aktywny analogowy obwód sumujący".

Inaczej niż pasywne sumatory, które w trakcie miksu potrzebują sporej dawki parametru 'Make-up Gain' aby przywrócić utraconą głośność przetwarzanego sygnału audio czy wspomniane miksery liniowe, udające tylko sumatory, aktywna elektronika pracująca w 2-BUS+ jest kluczem do komentarzy otrzymywanych od użytkowników sprzętu Dangerous Music: “niesamowicie szeroka scena brzmieniowa”, “holograficzny sound”, czy “naprawdę słyszalna trójwymiarowość”. Już chwilę po włączeniu 2-BUS+ zauważymy, że dostępny poziom panoramy dźwięku jest tu nie tylko bardzo szeroki, ale również precyzyjny, pogłosy przestrzenne i głębokie, dół pasma pełen mocy i angażujący słuchacza, a środek i góra pasma interesujące i pełne niuansów. Warto zauważyć, że w centrum tego w pełni przestrzennego dźwięku, otrzymujemy niesamowicie skupiony i wyrazisty obraz stereo. Tak właśnie działa sumator 2-BUS+ , który da nową jakość twoim miksom.

Emulacja niemożliwa

Nie da się nie zauważyć, że w ostatniej dekadzie wiele z analogowych efektów studyjnych – pogłosów, linii opóźniających, korektorów, czy kompresorów  – zostało odwzorowanych w domenie cyfrowej, jednak prawdziwe sumatory, są nie do odtworzenia poza środowiskiem analogowym. Chyba każdy doświadczył rozgoryczenia, kiedy pieczołowicie przygotowany miks rozsypał się ze względu na pracę z wykorzystaniem cyfrowego suwaka ‘Master Fader’, odpowiedzialnego za całościowe brzmienie. Nagle środek pasma stawał się zbyt gęsty, panorama zamazywała się, nałożone pogłosy traciły głębię i przestrzeń, a cały miks po prostu nie przekonywał. Na szczęście zupełnie inaczej to wygląda podczas sumowania indywidualnych ścieżek lub ich podgrup (stemów) z wykorzystaniem analogowego obwodu 2-BUS+ – otrzymujemy krystalicznie czysty obraz sceny połączony z naprawdę szerokim obrazem stereo. Niezależnie od ilości nałożonych instrumentów programowych, samplerów, efektów czy wtyczek, wszystkie nagrane ślady są pełne niuansów, i charakteryzują się ciosem i klarownością typową podczas sumowania w domenie analogowej. Rezultat? Doskonale brzmiące miksy, przygotowane o wiele szybciej i dające satysfakcję

Trzy kolory

Jak zostało to wcześniej zaznaczone, zespół projektowy Dangerous Music opracował trzy w pełni analogowe i różniące się od siebie obwody: Harmonics, Paralimit oraz X-Former, których działanie dostosujemy za pomocą dedykowanych przycisków i potencjometrów. Dzięki temu, że te obwody zostały one fizycznie wbudowane w 2-BUS+, otrzymujemy różnorodne możliwości uzyskania dodatkowych kolorów brzmieniowych, bez konieczności opuszczania analogowego środowiska w trakcie miksowania.

Harmonics – ten analogowy obwód, pracujący nawet na krawędzi przesterowania, pozwoli nasycić cały miks lub indywidualne pary kanałów. Pieczołowicie dopracowany w taki sposób aby generować euforyczne wręcz połaczenie parzystych i nieparzystych harmonicznych, efekt ten płynie równolegle z nieprzetworzonym sygnałem, dzięki czemu za pomocą dedykowanego potencjometra, z łatwością dostosujemy odpowiednią zawartość analogowego koloru w sygnale. Góra pasma zacznie subtelnie błyszczeć, niskie tony nabiorą charakteru a cały obraz dźwiękowy ociepli się w ten charakterystyczny dla środowiska analogowego sposób.

Paralimit – ten pieczołowicie zaprojektowany przez samego Chrisa Mutha  obwód odpowiada za pracę limitera FET, do którego inspiracją był oryginalny układ pracujący w słynnym urządzeniu 1176 Limiting Amplifier, pozwalający na pewien trik, określany mianem „wszystkie przyciski włączone”. Pozwala to uzyskać nieskończone ustawienie parametru Ratio, niejako przykryte analogową górą pasma. Z potencjometrem Blend i dedykowanymi przyciskami, Paralimit daje ciągły dostęp do stereofonicznej kompresji równoległej, odbywającej się cały czas domenie analogowej i pracującej na pełnym miksie lub stereofonicznej podgrupie. Otrzymujemy tu bardzo efektywne, a przy tym intuicyjne ustawienie, które w innym przypadku wymagałoby złożonego okablowania, dokładnego dopasowania poziomów do siebie oraz kilku zewnętrznych analogowych urządzeń.

X-former – ten ostatni w sekcji obwód pracuje w oparciu o właściwie dopasowane transformatory Cinemag, które niejako obrazują wyjątkowe podejście Chrisa Mutha w temacie nasycenia rdzenia sygnału źródłowego. Wystarczy lekko przekręcić  dedykowany potencjometr Saturate aby otrzymać solidny, niepozbawiony ciosu sound, charakterystyczny dla klasycznych konsolet analogowych. Jeżeli tego jeszcze mało, włączając przycisk X-former możemy odpowiednio wysterować rdzeń przetwarzanego sygnału, w sposób możliwy tylko dla sumatora 2-BUS+. Mówiąc krótko: ten obwód odpowiada za dopasowanie odpowiedniej ilości klasycznego koloru znanego z analogowych konsolet, zawsze kiedy zajdzie taka potrzeba!

Procesowanie równoległe

Dzięki temu, że możemy z łatwością aktywować obwody Harmonics i Paralimit zarówno na całym miksie, jak i indywidualnych jego podgrupach, jak i zmieniać ich kolejność w trakcie miksowania z sygnałem źródłowym, sumator 2-BUS+ umożliwia łatwe w obsłudze procesowanie równoległe, bez konieczności używania dodatkowych urządzeń zewnętrznych, czy zmian w okablowaniu. Dodając do tego możliwość aktywowania zamontowanych w urządzeniu oraz specjalnie skalibrowanych transformatorów Cinemag, jak i podłączenia wykorzystywanych w studiu zewnętrznych procesorów do dedykowanego stereofonicznego wejścia, otrzymujemy praktycznie niczym nie limitowaną ilość możliwości obrabiania dźwięku, dostępnych w całości z poziomu panelu przedniego sumatora. Niezależnie czy potrzebujesz uzyskać klarowny i czysty sound, dodać odpowiednią ilość analogowego koloru lub pójść na całość i przesterować sygnał, wybór jest teraz w twoich rękach!

Inwestycja na lata

Na koniec warto zauważyć, że decydując się na zakup profesjonalnego analogowego urządzenia, oprócz jakości uzyskanego dźwięku, czy radości obcowania z rzeczywistym modułem, czynimy również inwestycję, która przez lata nie straci na wartości. Technologia analogowa sprostała próbie czasu - nie potrzebuje ciągłych i często płatnych aktualizacji, nie stanie się niekompatybilna z używanym komputerem, czy ulubionym programem DAW, no i na pewno nie zacznie się zawieszać. Niezależnie od systemu używanego w studiu i upływu lat, doskonałe osiągi podczas przeprowadzania sumy miksu z pomocą 2-BUS+ będą zawsze odpowiednie, kompatybilne i dopełniające wartość przeprowadzanych miksów.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Zbudowany ręcznie w USA
 • 16 kanałów najlepszego na świecie sumowania, lepszych nawet od oryginału
 • 3 doskonale brzmiące, w pełni analogowe obwody poszerzające możliwości tonalne: Harmonics, Paralimit, X-former
 • Intuicyjna obsługa wszystkich parametrów z poziomu panelu przedniego
 • Insert analogowy umożliwiający podłączenie zewnętrznych procesorów studyjnych
 • Masywny i pełen niuansów sound
 • Kryształowo czysty obraz stereo i trójwymiarowość brzmienia
 • Krokowy potencjometr wyjściowego wzmocnienia Gain umożliwiający szybki i precyzyjny powrót do poprzednich ustawień
 • Aktywne, w pełni analogowe obwody opracowane przez wielokrotnie docenianego inżyniera Chrisa Mutha
 • Kryształowo czysty obraz stereo
 • Wystarczająco duży headroom aby współracować z aktualnie produkowanymi konwerterami DAC (+27 dBu maks. poziom wejściowy)
 • Intuicyjna integracja z używanymi w studiu zewnętrznymi urządzeniami
 • Złącza DB-25 oraz XLR
 • Obudowa typu rack 2U
 • Audiofilskie komponenty wykorzystane w całym urządzeniu

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Odpowiedź częstotliwościowa: płaska 0.1dB w zakresie 10Hz-50 kHz
 • THD+N @+4dBu: 1KHz, ważone, 22Hz do 22kHz < 0.0048%
 • THD+N @+22dBu: 1KHz, nieważone, 22Hz do 22kHz < 0.0026%
 • IMD @ +4dBu: < 0.0038%
 • IMD @ +22dBu: < 0.0021%
 • Crosstalk @ 1 kHz: -108 dB
 • Poziom szumu @ Unity Gain: 22Hz do 22KHz: < -86dBu
 • Poziom szumu w ustawieniu nominalnym: 22Hz to 22KHz: < -91dBu
 • Maks. poziom wejściowy: +28 dBu
 • Nominalny poziom operacyjny: +4 dBu
 • Impedancja wejściowa: 12 kOhm zbalansowana
 • Impedancja wyjściowa: 50 Ohm zbalansowana (możliwość wysterowania 600 Ohm)
 • Bezpieczniki: AMERICAS: 90-120VAC 2 Amp Slo-Blo fuse. EUROPE: 200-260VAC 1 Amp Slo-Blo fuse

Gwarancja: 90 dni na części i wykonanie, po analizie usterki. Nie dotyczy uszkodzeń związanych przez niewłaściwe użytkowanie, modyfikacje lub nieautoryzowane naprawy. Darmowe przedłużenie gwarancji po rejestracji na stronie producenta.

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel