Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
BAX EQ
BAX EQ
BAX EQ
BAX EQ
BAX EQ
BAX EQ

BAX EQ

  • Najwyższej jakości korektor pracujący w oparciu o krzywe Baxandalla, który sprawdzi się zarówno podczas rejestracji, miksu, jak i masteringu.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Najpopularniejszy korektor na świecie

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło ci się dostrajać niskie i wysokie częstotliwości w samochodowym odtwarzaczu, boom-boxie, czy hi-endowym sprzęcie HiFi, to z pewnością odpowiadał za to wbudowany tam korektor Baxandall. Obwód tego  szeroko rozpowszechnionego EQ został zaprojektowany przez legendarnego Petera Baxandalla i nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych systemów służących do korekcji dźwięku w sprzęcie konsumenckim. Opierając się na tzw. "krzywych Baxandalla", system ten jest w stanie poprawić brzmienie każdego przepuszczonego przez niego sygnału audio.

BAX EQ przygotowany przez ekipę Dangerous Music to pierwszy, wolnostojący korektor wykorzystujący wspomniane "krzywe Baxandalla". Urządzenie zaprojektowane przez współzałożyciela firmy i dobrze znanego w branży konstruktora – Chrisa Mutha – z miejsca stało się natychmiastowym klasykiem w środowisku inżynierów miksu, masteringu, czy realizatorów odpowiedzialnych za rejestrację materiału audio. Ten korektor jest tak lubiany, że większość z nich zostawia go włączonego przez cały czas, ponieważ za każdym razem osładza i pogłębia brzmienie, niezależnie od rodzaju muzyki.

Krzywe Baxandalla

Sercem doskonałego brzmienia urządzenia jest korekcja półkowa oparta na "krzywych Baxandalla", umożliwiająca delikatne przemiatanie wysokich i niskich częstotliwości. Proces ten oferuje subtelną, acz zauważalną kontrolę nad wszystkimi pasmami szerokiego spektrum częstotliwościowego. Stojąc w opozycji do wszelkiej maści „chirurgicznych” korektorów, BAX EQ czyni brzmienie o wiele przyjemniejszym dla ucha, umożliwiając szeroką i muzycznie brzmiącą korekcję. Działanie korektora rozpoczyna się o wiele poniżej poziomu odbierania niskich częstotliwości przez ludzkie ucho, a pracujące szeroko, lecz subtelnie krzywe korekcyjne pojawiają się w słyszalnych częstotliwościach w sposób charakterystyczny właśnie dla tego typu equalizacji. Wykorzystany w urządzeniu unikalny obwód zapewnia wyraźnie otwarte i słodko brzmiące wysokie tony, połączone z mocnym, trójwymiarowym dołem pasma, którego po prostu nie wyciągniesz z innego korektora.

Paradoks transparentnej korekcji

Zdarza się, że korekcja półkowa niskich i wysokich częstotliwości wprowadza opóźnienia fazowe oraz inne słyszalne artefakty brzmieniowe, czasami niewłaściwie określane mianem “koloryzacji" sygnału źródłowego. Można by powiedzieć, że mamy tu do czynienia niejako z paradoksem prawdziwej analogowej transparencji. Ponieważ BAX EQ został zbudowany z tych samych, najwyższej jakości komponentów, co reszta urządzeń produkowanych przez Dangerous Music, gwarantuje on spójność fazową, nie zmieniając przy tym charakterystyki oryginalnego brzmienia. Dzięki temu masz teraz możliwość wprowadzania od razu słyszalnych zmian, bez konieczności zmiany charakterystyki sygnału źródłowego. Zamiast dodawania koloru, możęsz wreszcie usłyszeć oryginalne brzmienie, ale w bardziej otwarty i potężnie brzmiący sposób. I to niezależnie od tego, jak daleko zdecydujesz się posunąć w procesie korekcji materiału.

Wyrafinowane filtrowanie

Poza intuicyjnymi i precyzyjnie pracującymi potencjometrami odpowiedzialnymi za korekcję niskich i wysokich częstotliwości, BAX EQ pozwala dodatkowo na wyrafinowaną filtrację sygnału, poszerzając tym samym możliwości działania urządzenia. Pracujące na każdym z końców brzmieniowego spektrum filtry, wycinają z sygnału niepotrzebne częstotliwości. W kwestii dołu pasma, możliwe jest tu obcięcie częstotliwości poniżej 12 Hz, w której pojawiają się artefakty zjadające headroom, pojawia się infradźwiękowe dudnienie czy nikomu niepotrzebne przydźwięki z zasilacza. Jeżeli chodzi o górne częstotliwości, to tu mamy możliwość wycięcia ultradźwiękowego pasma w okolicach 70 kHz, które może wprowadzać pozapasmowy szum, przekładający się na niezbyt przyjemną szorstkość w brzmieniu, występującą podczas konwersji A/D. Jeżeli tego jeszcze mało, to mamy również możliwość wprowadzenia interakcji pomiędzy filtrowaniem wycinającym a półkowym, otwierając tym samym świat unikalnych tonów w słyszalnym paśmie częstotliwościowym – takich brzmień nie uzyskasz nigdzie indziej!

Doskonałe rezultaty podczas nagrań, miksu i masteringu

Tworząc niejako własną katrgorię urządzeń studyjnych, BAX EQ dopełni konfigurację każdego studia, zapewniając niesamowite rezultaty pracując w zestawie urządzeń masteringowych, na pełnym miksie lub w jakimkolwiek łańcuchu rejestracji sygnałów źródłowych. Z tym korektorem z łatwością uzyskasz słodko brzmiące wysokie tony oraz potężny, głęboki dół pasma niezależnie od rodzaju muzyki – to działa dokładnie tak, jak najlepsze potencjometry odpowiedzialne za niskie i wysokie tony, których kiedykolwiek używałeś!

Filozofia marki Dangerous Music

Tak jak reszta produktów firmy Dangerous Music, BAX EQ został zbudowany w oparciu o wyrafinowany i świetnie zaprojektowany obwód oraz bezkompromisowe komponenty, zapewniając doskonałą jakość brzmienia, połączoną z prostotą obsługi.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • Unikatowy obwód elektroniczny oparty na korekcji dołu i góry pasma
  • Najwyższej jakości komponenty
  • Krokowe potencjometry zapewniające precyzję oraz szybki powrót do ustawień
  • Szeroki Q-shelving zapewniający naturalne, otwarte brzmienie
  • 7-pozycyjne spójne fazowo filtry HP i LP oparte na przekaźnikach
  • 8-pozycyjny wybór niskich i wysokich częstotliwości
  • Potencjometry odpowiedzialne za podcięcie oraz podbicie sygnału, działające w 1/2dB krokach dla precyzyjnej kontroli

PREZENTACJA PRODUKTU

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel