Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
CONVERT-AD+
CONVERT-AD+
CONVERT-AD+
CONVERT-AD+
CONVERT-AD+
CONVERT-AD+

CONVERT-AD+

  • Zaawansowany, stereofoniczny konwerter analogowo-cyfrowy oferujący potężne, transparentne brzmienie i zestaw funkcji niespotykanych dotąd w żadnym innym ADC.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

CONVERT-AD+ to zamknięty w obudowie 1U analogowo-cyfrowy konwerter oferujący muzykalne i transparentne brzmienie na najwyższym poziomie wraz z zestawem kilku niezmiernie przydatnych innowacji, których próżno szukać w innych urządzenia ADC. Można zaryzykować stwierdzenie, że to najbardziej zaawansowany konwerter A/D na rynku!

Innowacja nr 1 – przełączanie pomiędzy wejściami

Wykorzystując tylko jeden przycisk, możemy przełączać się pomiędzy dwoma dowolnymi, zbalansowanymi źródłami wejściowymi. Pozwala to bez dodatkowego zamieszania porównać różne łańcuchy masteringowe, testować miks względem nagrania referencyjnego, przełączać się pomiędzy trybem nagrywania i miksowania albo używać wejść urządzenia w dowolnej konfiguracji. Niezależnie od tego czy pracujesz nad materiałem w odpowiednio zaadoptowanych pomieszczeniach studyjnych, elitarnych studiach masteringowych czy domowym studiu, możliwość przełączania się pomiędzy wejściami jaką oferuje CONVERT-AD+, po prostu ułatwi Ci życie.

Innowacja nr 2 - technologia 'Clip Guard'

Jeżeli w trakcie konwersji A/D zdarza ci się przekroczyć poziom 0 dbFS, ponieważ wprowadzając sygnał w poziom klipingu, chcesz uzyskać specyficzne brzmienie, na pewno docenisz kolejna innowację. ‘Clip Guard’, bo onej mowa, wyłączy kontrolę klipingu mierników w używanym programie DAW lub innym urządzeniu wykorzystywanym w procesie finalnym. W przypadku większości mierników kliping jest sygnalizowany kolorem czerwonym, podczas gdy w CONVERT-AD+ jest to przejście z koloru zielonego w żółty. Dzięki temu tak przygotowane nagrania nie zostaną odrzucone przez tłocznie płyt CD czy platformy streamingowe, np. w popularnej serii “Mastered for iTunes”. Warto zauważyć, że technologia 'Clip Guard' nie jest tym samym co klasyczny limiter - jeżeli usłyszysz kliping i aktywujesz obwód ‘clip guard’, zabrzmi to identycznie. Po prostu w programie DAW czy innym urządzeniu wykorzystywanym w procesie finalnym, kliping nie będzie sygnalizowany kolorem czerwonym na mierniku, chociaż wciąż będzie słyszalny, zgodnie z zamierzeniem realizatora.

Innowacja nr 3 - w powiększeniu

W większości przypadków dynamika miksu czy masteringu nagrania plasuje się gdzieś pomiędzy wyśrednionymi i szczytowymi poziomami. Dzięki kolejnej innowacji przygotowanej przez zespół Dangerous Music, możemy powiększyć wyłącznie górny poziom dynamiki o wartości 10 dB, umożliwiając tym samym szczegółowe przyjrzenie się temu, co szczególnie istotne w procesie miksu i masteringu. Ta niezmiernie przydatna funkcja umożliwiająca pełne niuansów dopasowanie dynamiki spowoduje, że po krótkim czasie ciężko będzie pracować bez tego udogodnienia.

Innowacja nr 4 - aktywowanie transformatorów

Nie jest tajemnicą, że para transformatorów pracujących na końcu łańcucha wykorzystywanego w procesie miksu czy masteringu dodaje brzmieniu niezbędnego dołu, charakteru, uwypuklając przy tym artykulację podczas finalnego etapu pracy nad nagraniem. Dlatego też na panelu przednim CONVERT-AD+ znajdziemy dedykowany przycisk, aktywujący parę transformatorów szeregowych firmy Hammond, gotowych dodać ten finalny sznyt, charakterystyczny wyłącznie dla obwodu pracującego w oparciu o transformatory. Warto wspomnieć, że Hammond to kanadyjska firma, mająca ponad 100 letnie doświadczenie w projektowaniu samych transformatorów, jak i opartych na ich pracy obwodach.

Innowacja nr 5 - potencjometr 'Emphasis'

Chris Muth, współzałożyciel firmy Dangerous, legendarny inżynier nagrań i doceniany projektant w branży pro-audio, przygotował proste lecz bardzo efektywne narzędzie, które oferuje tak lubiane przez realizatorów brzmienie. W sytuacji kiedy transformatory zostana już aktywowane, umieszczony na panelu przednim potencjometr ‘Emphasis’ umożliwia dopasowanie poziomu korekcji i kompresji, oddając tym samym w ręce realizatora paletę nie słyszanych wcześniej kolorów brzmieniowych, co przyda się nie tylko podczas miksu, czy masteringu, ale również w trakcie nagrania. Naszym zadaniem jest odpowiednie dopasowanie nasycenia wprowadzanego tym potencjometrem. W większości przypadków usłyszymy potężniejszy dół i delikatną saturację środka i góry pasma, a finalne brzmienie zadowoli zarówno nas, jak i naszych klientów. A im więcej czasu poświęcimy na pracę z wykorzystaniem obwodu regulowanego potencjometrem 'Emphasis', tym lepsze będą tego rezultaty.

Brzmienie, któremu możesz zaufać

Transparentne i potężne brzmienie, to często spotykany oksymoron w środowisku realizatorów, który jednak nabiera znaczenia odkąd produkty firmy Dangerous Music wytyczają nowe granice w technologii dzisiejszej branży pro-audio. Dzięki tym urządzeniom uzyskamy otwarty, pełny i pozbawiony artefaktów dźwięk, czyli jednym słowem – transparentny! Dodając do tego potężny i trójwymiarowy sound, osiągniemy brzmienie, któremu można zaufać.

Implementacja, implementacja i jeszcze raz implementacja

Podczas gdy w teorii wszystkie konwertery powinny być do siebie zbliżone, spotkać można często dyskutowane w branży jak mantra: implementacja, implementacja i jeszcze raz implementacja. Sposób w jaki użyte w konwerterze komponenty są najpierw dobierane, potem ulepszane, następnie składane do wskazanego wzoru,  a na koniec dostrajane tak aby zagwarantować optymalną wydajność, jest tym co odróżnia jeden konwerter od drugiego. Dlatego w bezpośredniej konfrontacji łatwo stwierdzić, które z urządzeń brzmi po prostu lepiej. Dlatego też CONVERT-AD+ został stworzony przez zespół ekspertów posiadających głęboką, ale przy tym ciągle aktualizującą się do nowych standardów wiedzę w temacie cyfrowej i analogowej technologii.

Ulepszenia w domenie analogowej

Chris Muth, legendarny realizator i konstruktor w środowisku inżynierów miksu i masteringu, zaprojektował analogowe urządzenia studyjne z pomocą których zmiksowano i zmasterowano niezliczoną ilość topowych płyt, czy wznowień klasycznych albumów. Konstrukcje Chrisa Mutha charakteryzujące się precyzyjnym i potężnym brzmieniem, już od lat 80 zdominowały największe studia w Nowym Jorku, stając się następnie jednym z głównych elementów najlepszych i w pełni nowoczesnych studiów miksersko-masteringowych, pracujących w oparciu o oprogramowanie DAW. Kiedy zespół firmy Dangerous zdecydował się na stworzenie nowego, customowego konwertera stereofonicznego DAC, postawiono na filozofię i doświadczenie Chrisa Mutha w projektowaniu obwodów analogowych i znanego w branży świetnego brzmienia do serii CONVERT. Nie tylko wynalazł audiofilskiej jakości analogową ścieżkę audio, ale również dobrał oraz dostroił skonstruowane na nowo filtry dolnoprzepustowe, niezbędne w każdym DAC. Te filtry w dużej mierze odpowiadają za odpowiedź konwertera, a seria CONVERT powoduje, że profesjonalnym inżynierom dźwięku po prostu opadają szczęki, kiedy słyszą ten ogromny, naturalny sound i potężny, ultra-czysty dół.

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel