Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+
D-BOX+

D-BOX+

  • Sumator i kontroler odsłuchu, który może być sterowany zdalnie z poziomu dedykowanej aplikacji.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

D-BOX+ to zaprojektowany od zera najwyższej jakości sumator i kontroler odsłuchu w jednym, który umożliwia zdalne sterowanie najważniejszymi funkcjami z poziomu dedykowanej aplikacji. Bazując na wielokrotnie nagradzanym pierwowzorze, który przez lata zapewniał nie tylko doskonałe brzmienie, ale również kontrolę odsłuchu tradycyjnych konsolet studyjnych w niezliczonej ilości studiów na świecie, teraz został zamknięty w ergonomicznej obudowie 1U, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca w studyjnym racku.

W połączeniu z którymś z firmowych, stereofonicznych konwerterów D/A, np. CONVERT-2, ten 8-kanałowy mikser sumy i kontroler odsłuchu gwarantuje dobrze znane uzytkownikom sprzętu Dangerous Music potężne i transparentne brzmienie, rozwinięte o niezwykle przydatne funkcje: komunikację Bluetooth i dedykowaną aplikację umożliwiającą zdalne sterowanie najważniejszymi parametrami sumatora. Podobnie jak inne produkty Dangerous Music, D-BOX+ został również dostosowany do standardów audiofilskich.

Pełna kontrola

Podobnie jak sekcja centralna konsolety studyjnej, D-BOX+ zapewnia właściwe przekierowywanie sygnałów oraz przełączanie żródeł wejściowych i wyjściowych w naszym studiu, zarówno tych analogowych jak i cyfrowych. Dedykowanym przyciskiem możemy wybrać jedno z pięciu źródeł wejściowych: analogowe stereofoniczne, pokładowe analogowe miksera sumy, USB, AES/SPDIF oraz – nowość dla D-BOX+ - bezprzewodowej komunikacji Bluetooth sterowanej z poziomu jakiegokolwiek urządzenia obsługującego ten standard. Jeżeli chodzi o sekcję wyjściową to na pokładzie znajdziemy trzy stereofoniczne porty służące do podłączenia monitorów, które mogą również pracować w mono, włączając w to również subwoofer. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie wyjścia numer 3 jako źródła dla niezależnego subwoofera z indywidualną kontrolą poziomu i natychmiastowego wyciszenia.

Wszechstronny monitoring różnych źródeł

W wielu sytuacjach studyjnych, ale przede wszystkim w trakcie rejestracji materiału audio, pojawia się konieczność wysłania niezależnego odsłuchu niezbędnego zarówno dla artystów grających w pomieszczeniu nagraniowym, jak i czuwającemu nad brzmieniem inżynierowi dźwięku. Sumator i kontroler D-BOX+ oferuje tu dwie w pełni niezależne sekcje monitoringu: ’Control Room‘ i ‘Headphones‘. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk aby przypisać którykolwiek z pięciu źródeł wejściowych, do wybranej ścieżki odsłuchowej, co w innym przypadku wymagałoby ciągłego przepinania kabli i sprawdzania czy wszystko działa tak, jak powinno. Analogicznie możemy przekierować odsłuch artysty do naszych monitorów w celu szybkiego sprawdzenia poziomów. Przełączanie pomiędzy ścieżkami odsłuchowymi nigdy nie było prostsze!

Zdalne sterowanie Bluetooth z poziomu dedykowanej aplikacji

Dzięki możliwości zdalnego sterowania najważniejszymi funkcjami D-BOX+ z poziomu dedykowanej aplikacji pracującej w naszym smartfonie, tablecie czy laptopie, nie musimy przez cały czas pracować w pobliżu urządzenia, odsłuchując materiał z różnych miejsc w naszym studiu, szybko przełączając się pomiędzy zmiennymi parametrami odsłuchu. Możliwość sterowania najważniejszymi funkcjami D-BOX+ z poziomu tej intuicyjnej i bezawaryjnej aplikacji, rozwiązuje wiele problemów, z którymi musimy borykać się w studiach od lat: chcesz posłuchać brzmienia artysty będąc z nim w live-roomie, w trakcie przełączania źródeł odsłuchu w wykorzystywanych słuchawkach? Teraz to żaden problem. Podobnie w sytuacji kiedy zależy ci żeby zapewnić komunikację między producentem, a muzykami wykorzystując mikrofon Talkback, ale nie chcesz opuszczać swojego stanowiska realizatora, dając producentowi możliwość rozmawiania z poziomu smartfona.  Chcesz posłuchać miksów będąc w korytarzu, ale mając wciąż możliwość przełączania pomiędzy monitorami, czy włączania co jakiś czas subwoofera? To również jest teraz możliwe. Cokolwiek przyjdzie ci do głowy, ta aplikacja znacznie usprawni twoje studyjne życie!

Trzy masteringowej jakości stereofoniczne konwertery cyfrowo-analogowe

Przez kilka dekad, cyfrowo-analogowe konwertery wykorzystywane w urządzeniach produkowanych przez Dangerous Music, były często jednym z głównych składników brzmienia oferowanego przez znane wszystkim studia nagraniowe, mikserskie czy masteringowe. Zaawansowane stabilne taktowanie, topowe chipy i bezkompromisowa analogowa ścieżka sygnałowa nie pozostawały bez znaczenia dla potężnej, ale i pełnej artykulacji konwersji D/A. Klarowność i muzykalność używanych w studiu cyfrowych źródeł jest juz podstawą profesjonalnych połączeń monitoringu w każdej kategorii cenowej, a D-BOX+ oferuje aż trzy rodzaje tych połaczeń: USB, AES/SPDIF i Bluetooth.

Dwa potężne wzmacniacze słuchawkowe

Każdy doświadczony realizator wie, że udana sesja w dużej mierze zależy od doskonałego miksu słuchawkowego, który z kolei wymaga jak najlepszego wzmocnienia. D-BOX+ oferuje dwa wbudowane wzmacniacze słuchawkowe, które nie tylko zapewnią potężny, ale również czysty i precyzyjny dźwięk. Rezultat? Często się zdarza, że wielu inźynierów opiera się wyłącznie na tych wzmacniaczach podczas finalnego odsłuchu, chwilę przed wysłaniem nagrań do wytwórni! Dzięki intuicyjnemu, ale odpowiednio zaplanowanemu routingowi sygnału, dzięki D-BOX+ będziesz w stanie wysłać każde źródło do wzmacniacza słuchawkowego, zarówno z poziomu panelu przedniego, jak i dedykowanej aplikacji.

Komunikacja Talkback z każdego miejsca w studiu

Dzisiejsze platformy DAW to potężne narzędzia pracy, które nie oferują jednak pewnych niezbędnych funkcji, które powodują, że sesja nagraniowa będzie przebiegała jak w zegarku. Pokładowy mikrofon Talkback w D-BOX+ oferuje proste, wielokrotnie doceniane rozwiązanie, które jest podstawą pracy każdego studia. Co najlepsze,  teraz dodatkowo możesz kontrolować ten mikrofon z każdego miejsca w studiu, wykorzystując do tego dedykowaną aplikację programową. Komunikacja w studiu nigdy nie była tak efektywna.

Stabilna łączność USB dla Windows i Mac

W ostatniej dekadzie łączość audio z wykorzystaniem protokołu USB przeszła długą drogę, a firma Dangerous Music była cały czas na bieżąco. W urządzeniu D-BOX+ znajdziemy nie tylko ultra-szybki, niskolatencyjny port USB, ale również aktualną i nie wymagająca instalowania dodatkowego oprogramowania łączność z platformą macOS. Użytkownicy komputerów obsługujących platformę Windows, otrzymują pełen support w kwestii instalacji odpowiednich driverów. Czas pożegnać się z poszukiwaniem właściwego oprogramowania, kiedy wszystko czego chcesz to zacząć sesję.

Zaktualizowany ośmiokanałowy mikser sumy

Każdy doświadczony realizator wie, że prawidłowo przeprowadzonego sumowania materiału audio z użyciem analogowego sumatora nie da się niczym zastąpić. Kto słyszał D-BOX+ w akcji wie, że ten sumator jest w stanie znacznie poprawić brzmienie, dodać głębi i poszerzyć panoramę miksu. Zespół Dangerous Music słyszał już wiele doskonałych zgrań, czy to przekierowujących podgrupy w tradycyjny sposób do osobnych kanałów analogowych, czy przesyłania wielu powrotów efektów do ich analogowych ścieżek, dla zapewnienia z niczym nie porównywalnej wymiarowości. 

Miksowanie jest sztuką, a w pełni analogowy mikser sumy D-BOX+ pomoże stworzyć twoje kolejne dzieło!

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

 

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel