Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
MONITOR SR
MONITOR SR
MONITOR SR
MONITOR SR
MONITOR SR
MONITOR SR
MONITOR SR
MONITOR SR

MONITOR SR

 • Rozszerzenie dla systemu MONITOR ST, umożliwiające monitoring w systemach 5.1, 7.1, 10.2 lub wyższych.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

MONITOR SR to zaawansowane urządzenie stanowiące rozszerzenie dla pracującego w audiofilskiej jakości wszechstronnego systemu kontroli odsłuchu MONITOR ST, umożliwiającego monitoring podczas rejestracji, miksowania czy masterowania nagrań, który nie będzie w żaden sposób koloryzował odtwarzanego sygnału.Poszerzając system o kolejne moduły MONITOR SR, otrzymujemy możliwość pracy w systemach: 5.1, 7.1, 10.2 lub wyższych. Ten zestaw to najbardziej precyzyjny, czysto brzmiący i wszechstronny system monitoringu studyjnego z obecnie dostępnych.

Więcej o MONITOR ST tutaj

System kontroli odsłuchu

Zaprojektowany przez Chrisa Mutha - legendarnego w branży inżyniera - system MONITOR ST/SR umożliwia odbiór wszystkich sygnałów źródłowych, a następnie ich wysyłkę do pracujących w studiu par monitorów, zapewniając krystaliczną wręcz klarowność dźwięku oraz masywny headroom, za którym stoi pieczołowicie zaprojektowany obwód wykorzystujący jedynie hi-endowe komponenty. Dzięki pracującemu w oparciu o przekaźniki krokowemu potencjometrowi głośności, możliwości ciągłego rozszerzania sekcji I/O jak i programowania jej poziomów oraz kontroli z poziomu zdalnego sterownika, mamy możliwość dokładnego dopasowania systemów Surround, gwarantujących stabilny obraz stereo oraz oferujących nieskazitelny dźwięk. Warto zauważyć, że dzięki temu, że całe przełączanie w obrębie systemu obsługiwanego przez combo MONITOR ST/SR opiera się na działaniu przekaźników, wszelkie sygnały audio docierają do monitorów nienaruszone, eliminując tym samym zabierające czas dylematy pojawiające się w trakcie rejestracji, miksowania czy masteringu nagrań.

Zaawansowane trasowanie sygnałów w systemie Surround

System składający się z modułów MONITOR ST/SR oraz dedykowanego kontrolera radzi sobie doskonale z zaawansowaną wysyłką sygnałów charakterystyczną dla większych systemów wielokanałowych. W tym zestawieniu MONITOR ST zapewnia dwukanałowe podłączenie monitorów głównych, podczas gdy moduł MONITOR SR zajmuje się trasowaniem sygnałów z pozostałych złącz wejściowych oraz wyjściowych do wszystkich par monitorów używanych w studiu, podczas gdy elegancki i intujcyjny sterownik obsługuje cały system. Należy dodać, że cała sekcja I/O wykorzystuje najwyższej jakości złacza DB-25 i nawet z jednym modułem SR, możemy nie tylko nadzorować oba pracujące w stereo kanały, ale również wyjście subwoofera jak i cały system głośników dookólnych z kanałem LFE (Low Frequency Enhancement), a to wszystko bez konieczności użycia krótkich kabli połączeniowych, które powodują niepotrzebny bałagan w środowisku odsłuchowym. Jeżeli zależy nam na wizualnej ocenie przetwarzanych sygnałów, to wykorzystując dedykowany port możemy wysłać wybrane źródło do zewnętrznego miernika wychyłowego VU.

Kompensacja poziomów pomiędzy odsłuchami

Kluczem do udanego odsłuchu jest ultra-precyzyjna kalibracja sekcji I/O. Zestaw składający się z modułów MONITOR ST/SR umożliwia kompensację poziomów pomiędzy monitorami głównymi i dookólnymi, zapisanie tych ustawień i przywoływanie kiedy tylko potrzebujemy. Dzięki umieszczeniu portów na panelu przednim, możemy w łatwy sposób przeprowadzić często dyskutowaną w branży kalibrację Surround, dopasowując ją do naszego studia.

Elegancki i efektywny sterownik

Ergonomiczny, intuicyjny i niezniszczalny zdalny kontroler pozwala inżynierom i producentom odsłuch w pieczołowicie dobranym punkcie reżyserki, oferując przy tym natychmiastowy dostępn do wszystkich funkcji zestawu. Połączony za pomocą pojedynczego ekranowanego kabla Cat-5, kontroler może zostać umieszcony na studyjnym biurku, konsolecie, czy nawet podłokietniku dużego stołu mikserskiego. Podświetlane przełączniki zapewniają szybki dostęp do wszystkich ustawień, również od strony wizualnej, a wcześniej wspomniany krokowy potencjometr głośności pracuje w oparciu o audiofilskie przekaźniki. Tak naprawde wystarczy przetestować kontroler, żeby zrozumieć dlaczego został on wyróżniony przez TEC, zdobywając przy tym nagrody magazynów Future Music i Mix.

Konwersja w systemach dźwięku przestrzennego

Świetnym uzupełnieniem zestawu MONITOR ST/SR jest CONVERT-8, produkowany również przez Dangerous Music konwerter D/A. Jego osiem kanałów oferujących konwersję  w najwyższej jakości, połaczoną z autorską technologią PPL eliminującą Jitter, analogową topologią stworzoną przez Chrisa Mutha oraz precyzyjnie zestrojonymi filtrami sprawdzi się doskonale w systemach dźwięku przestrzennego. Warto odnotować, że CONVERT-8 umożliwia również bezpośrednią łączność z kontrolerem MONITOR ST/SR, co daje zdalną kontrolę nad cyfrowymi źródłami wejściowymi trafiającymi do konwertera.

Nagrody

 • Certyfikat magazynu Mix
 • Zwycięzca plebiscytu Ace Awards przeprowadzonego przez magazyn Future Music
 • Nominacja TEC

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Zbudowany ręcznie w USA
 • Audiofilskiej jakości komponenty pracujące w całym urządzeniu zapewniające krystalicznie czysty odsłuch
 • Umożliwia rozszerzenie systemu MONITOR ST w elegancki system Surround
 • Programowalny zdalny kontroler połączony ekranowanym kablem Cat 5e
 • Możliwość kalibracji wejść analogowych, wyjść dla par monitorów oraz wyjścia subwoofera
 • Stereofoniczne złącze wyjściowe subwoofera z dostrajalnym poziomem trymu i filtrowania
 • Audiofilskiej jakości krokowo-tłumikowy potencjometr głośności w sterowniku będacym częścią systemu MONITOR ST
 • Możliwość dopasowania i zapisania poziomów głośności dla wybranych par monitorów z poziomu sterownika
 • Również do wykorzystania z produkowanym przez firmę Dangerous Music konwerterem D/A CONVERT 8

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel