Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
SOURCE
SOURCE
SOURCE
SOURCE
SOURCE
SOURCE
SOURCE
SOURCE

SOURCE

 • Domyślny opis krótki
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

SOURCE to kompaktowy, przenośny, ale przy tym pozbawiony kompromisów kontroler odsłuchu na najwyższym poziomie. Zaprojektowany przez legendarnego inżyniera i jednocześnie założyciela firmy Dangerous Music, Chrisa Mutha, kontroler gwarantuje w pełni profesjonalny, wszechstronny monitoring wszędzie tam gdzie przyjdzie nam pracować. Urządzenie może pracować jako wolnostojące lub zostać zamontowane w studyjnym racku dzięki dedykowanym panelom.    

Bezkompromisowy odsłuch

Pierwsza zasada brzmi: nie jesteś w stanie miksować materiału, którego nie odsłuchujesz we właściwy sposób. Nie od dziś wiadomo, że o jakości rzemiosła świadczą detale. Jeżeli nie jesteśmy w stanie usłyszeć niuansów materiału, nad którym pracujemy, to nie będziemy w stanie podejmować właściwych decyzji. Poczynając od ustawienia mikrofonów w trakcie sesji, poprzez dopasowanie korekcji i kompresji podczas miksowania, czy nawet odpowiednie pokierowanie artystą śpiewającego delikatny pasaż – to wszystko zależne jest od tego w jaki sposób słyszymy detale zawarte w materiale audio. Niestety w dobie produkowania sprzętu z myślą o rynku masowym, często się zdarza, że jakość ścieżki monitoringu musi zostać poświęcona aby pomóc utrzymać określoną tymi wymogami cenę produktu. Aż trudno uwierzyć, że nawet niektóre z bardzo znanych konsolet studyjnych mają mniej niż precyzyjne sekcje odpowiadające właśnie za jakość odśłuchu, czego rezultatem jest uboższe brzmienie. Wychodząc naprzeciw tym problemom, ale mając też na uwadze wyprodukowanie sprzętu oferującego najwyższą jakość, zespół Dangerous Music postawił na system pozbawiony jakichkolwiek kompromisów, wykorzystując w SOURCE jedynie audiofilskie komponenty.

Sekcja I/O

Będąc centralnym punktem każdego studia, kontroler odsłuchu nie tylko ma za zadanie dostarczać dźwięk w najwyższej jakości, ale również być odpowiedzialnym za niczym niezakłócone trasowanie sygnałów źródłowych do używanych par monitorów. Dlatego też SOURCE został wyposażony w symetryczne, w pełni profesjonalne stereofoniczne złącze wejściowe sygnałów analogowych XLR/TRS jack oraz niezbędne w obecnych czasach stereofoniczne złącze konsumenckie (-10dBv) umożliwiające podłączenie iPhona, laptopa, odtwarzacza CD czy innych urządzeń mobilnych. Na tylnej ściance znajdziemy również wejściowy port USB (dla platform Windows/Mac) oraz złącze AES/SPDIF pracujące z rozdzielczością aż do 192khz, jak i niezmiernie przydatne złącze AES/SPDIF Through, umożliwiające rejestrację lub monitoring sygnałów spoza urządzenia w sposób pasujący do konkretnej sytuacji. W sekcji wyjściowej znajdziemy stereofoniczne złącze XLR służące do podłączenia monitorów, jak i stereofoniczne złącze TRS jack. Po prawej stronie umieszczono dodatkowe złącza wyjściowe oznaczone jako ‘Selected Line’, które zapewniają niejako lustrzane odbicie odsłuchu z reżyserki, z głównym potencjometrem głośności ustawionym w trybie ‘bypass’. Pozwala to wykorzystać te złącza do wysłania sygnału do zewnętrznych mierników wychyłowych VU, urządzenia rejestrującego, klubowego systemu PA lub w trakcie kreatywnego re-ampingu. Dwa pokładowe, w pełni referencyjne konwertery D/A gwarantują usłyszenie każdego najmniejszego niuansu odsłuchiwanej muzyki, a całości dopełnia stabilny, zapewniający kryształowo czyste brzmienie wzmacniacz słuchawkowy oraz dwa porty słuchawkowe umieszczone na panelu przednim.

Panel przedni

Oprócz wymienionych wejść słuchawkowych, z przodu urządzenia umieszczono dwa potencjometry głośności – jeden dedykowany właśnie słuchawkom, a drugi monitorom studyjnym. W każdej sekcji zamontowano przyciski, które pozwalają na wybór portu wejściowego, a w przypadku monitorów również na wybór złącza, z którego wysyłany jest sygnał. Całości dopełnia dobrze znane w branży, pomarańczowe logo Dangerous Music. Warto zauważyć, że panel przedni, jak i całe urządzenie już przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie niezniszczalnego, co ma niezwykłe znaczenie w przypadku urządzeń mobilnych.

Tryby Toggle & Latch

Każde ze złącz wejściowych, czy wyjściowych przeznaczonych do podłączenia monitorów może być używane indywidualnie (tryb Toggle) lub jednocześnie (tryb Latch), w zależności od potrzeb. Przełączając obie sekcje pomiędzy tymi trybami możemy nawarstwiać brzmienia lub podwajać wejścia w kreatywny, ale przy tym przydatny sposób. Dobrym przykładem jest tu ustawienie przycisków monitora w tryb ‘Latch’, a następnie wykorzystanie drugiego złącza wyjściowego monitorów jako przełączalnego wyjścia subwoofera lub umożliwienia jednoczesnego odsłuchu w live-roomie. Można również wysłać sygnał do obu par monitorów w tym samym czasie! Dodatkowo ten tryb umożliwia wspólne granie z sygnałem dostarczanym z mobilnych źródeł lub kreatywnego nakładania na siebie kolejnych sygnałów wejściowych. Z kolei tryb ‘Toggle’ przyda się w trakcie rejestracji ścieżek wokalnych, pozwalając usłyszeć artyście spersonalizowany, w pełni analogowy miks, podczas gdy rzeczywisty miks jest wysyłany do reżyserki z portu USB.

Precyzyjny monitoring w kompaktowej obudowie

Ciężko byłoby nie wspomnieć o sporej ilości nagrań, które trafiły do masteringu, wciąż zawierając pewne niedociągnięcia, szumy, czy inne problemy związane z nieprawidłowym odsłuchem podczas miksowania. SOURCE zapewnia precyzyjny, niczym niezakłócony monitoring, który pozwoli wyeliminować wszelkie bolączki trapiące realizatorów i producentów nagrań. Tym razem w niezniszczalnej, kompaktowej obudowie, którą z powodzeniem zmieścimy zarówno w niewielkich domowych pracowniach, jak i w plecaku po drodze do ulubionego studia!

Nagrody

 • Zwycięzca konkursu TEC
 • Certyfikat magazynu Mix
 • Nagroda "Best of Show" AES

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Przenośna obudowa z możliwością montażu w studyjnym racku za pomocą dedykowanych paneli (do kupienia osobno)
 • 2 stereofoniczne wyjścia monitorów, które mogą pracować indywidualnie lub razem
 • Wyjście słuchawkowe oraz monitorów może przesyłac jedno lub wiele źródeł
 • 2 wejścia analogowe: 1/8″ Mini Stereo & XLR/TRS combo jack
 • 2 pokładowe, stereofoniczne konwertery D/A pracujące w rozdzielczości: 24-bit/192kHz
 • 2 wejścia cyfrowe: AES/SPDIF i USB oraz dodatkowy port AES/SPDIF thru dla trasowania sygnałów spoza urządzenia
 • W pełni analogowe wejścia dla odtwarzania profesjonalnych jak i konsumenckich sygnałów analogowych
 • Dodatkowe stereofoniczne złącze wyjściowe 'Selected Line' dla dodatkowej wysyłki sygnału z głównych monitorów

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel