Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2
ML-2

ML-2

 • System nagraniowy składający się z małomembranowego mikrofonu oraz nowoczesnego oprogramowania przetwarzania dźwięku modelującego dobrze wszystkim znane konstrukcje dynamiczne, czy wstęgowe
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

ML-2 to małomembranowy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej, będący w stanie modelować brzmienie dobrze znanych wszystkim mikrofonów dynamicznych, pojemnościowych, czy wstęgowych. Dzięki dołączonemu w zestawie oprogramowaniu 'Classic Instruments', będącemu częścią stworzonego przez Slate Digital systemu VMS (Virtual Microphone System), wraz z mikrofonem otrzymujemy dostęp do emulacji takich koni roboczych jak Shure SM57, Sennheiser MD421, wstęgowego R-121, słynnych małomebranowych pojemnościówek, jak 451 czy 222, a nawet wielkomembranowego 414 czy lampowego 67.

Podobnie jak mikrofon ML-1, również ML-2 został zaprojektowany tak, aby zapewniać ultra-liniową i pozbawioną przesterowania odpowiedź, która jest doskonałą bazą do późniejszego dobrania odpowiedniej do naszego nagrania emulacji. 

Podczas tworzenia ML-2 zespół Slate Digital przetestował sporą ilość mikrofonów, dochodząc do wniosku, że nawet najdroższe małomebranowce saturowały w trakcie rejestracji bardzo głośnych i bogatych w transjenty źródeł, np. blisko zbieranych bębnów. Dlatego też ML-2 został wyposażony w przełacznik 'Dynamic', który tłumi sygnał wychodzący z mikrofonu i niejako repolaryzuje kapsułę, dzięki czemu ML-2 może być wykorzystany przy źródłach generujących niesamowicie wysoki SPL, bez wprowadzania saturacji czy przeładowania sygnału. Dzięki temu będąc z założenia małomebranowym mikrofonem pojemnościowym, ML-2 może być jak typowy dynamik, rejestrując perkusję, ścieżki pochodzące rozkręconego wzmacniacza gitarowego, czy innych głośnych źródeł.
Chociaż ML-2 może pracować z każdym preampem, pełnię jego możliwości usłyszymy korzystając z przygotowanego przez Slate Digital interfejsu VRS8, który został wyposażony w osiem ultra-liniowych przedwzmacniaczy mikrofonowych VMS. Przed sparowaniem mikrofonu z innym preampem, warto sprawdzić czy dostępne emulacje programowe działają tak, jak zostały zamierzone.

*wymagany iLok 2 or 3.

Bez latencji

W zestawie VMS znajdziemy oprogramowanie składające się z osiemnastu modulacji popularnych i sprawdzonych mikrofonów dynamicznych, pojemnościowych i wstęgowych. Przy wykorzystaniu niskolatencyjnego firmowego przedwzmacniacza, pozwala to na rejestrację źródła i jednoczesny monitoring z wykorzystaniem emulacji, bez słyszalnego opóźnienia. W przypadku pracy z innymi preampami, zaleca się wczesniejsze sprawdzenie czy orpogramowanie działa poprawnie.

Poznaj mikrofony

S-67 modeluje brzmienie wielkomembranowego mikrofonu lampowego Neumann U67, powstałego w 1960 roku. Tu mamy doczynienia z gładką i nieco przyciemnioną górą, masywnym środkiem i mocnym basem. Do wykorzystania w ujęciach ambientowych czy typu 'overhead', rejestracji tomów, werbla, gitar, basu oraz wielu innych źródeł.  

S-7 to odtworzenie jednego z najpopularniejszych dynamicznych mikrofonów wokalnych, Shure SM7, który stworzony w latach siedemdziesiątych głownie z misją o transmisjach radiowych, jest cały czas jednym z ulubionych mikrofonów wielu wokalistów. Jednym z powodów jest tu niesamowita prezencja w środku pasma, dzięki czemu oprócz scieżek wokalnych, ta emulacja sprawdzi się podczas ujęć stopy, tomów, werbla, wzmacniaczy gitarowych czy basowych oraz innych źródeł.   

S-E20 to emulacja popularnego w latach siedemdziesiątych wielkomembranowego mikrofonu dynamicznego EV RE20. Wyrównana odpowiedź częstotliwościowa, a przy tym tłuste brzmienie sprawdzą się zarówno podczas rejestracji ścieżek wokalnych, gitar elektrycznych, czy stopy.  

S-57 Vintage, S-Custom Snare i S-57 Modern to jak nietrudno się domyślić emulacje, które oddają w ręce realizatora brzmienie i charakterystyke mikrofonów marki Shure. Pierwszy z nich to stworzony we wczesnych latach osiemdziesiątych dynamik, znany z wypukłego, nie pozbawionego ciosu środka i gładkiej góry, co sprawdza się doskonale podczas ujęć gitarowego wzmacniacza, czy werbla. Drugi to nieco zmodyfikowana wersja charakteryzująca się dodanymi zakrzywieniami zaimportowanymi ze słynnego korektora, przez co produkując ekstremalnie wypolerowany sound, sprawdzi się podczas rejestracji werbla. Zbliżony charakterem do wersji vintage'owej, S-57 oferuje nieco bardziej gładki środek i lekko skwierczącą górę pasma.  

S-112 to emulacja modelująca słynny austriacki mikrofon, często wykorzystywany podczas ujęć bębna taktowego, ze względu na pompujący środek i tłusty dół pasma.  

S-421 oraz S-Custom Tom to odwzorowanie dwóch niesamowicie popularnych mikrofonów dynamicznych produkcji niemieckiej, które przez lata sprawdzały się zapięte na perkusyjnych tomach, czy basowych lub gitarowych kolumnach. Pierwszy z nich oferuje tłusty dolny środek i pełen ciosu dół pasma, podczas gdy drugi oferuje nieco więcej góry i dołu z lekko wycofanym środkiem - idealnie sprawdzi się podczas ujęć tomów, niezależnie od tego czy będzie zbierał górę, czy dół bębna.  

S414 Normal i S414 Dynamic to emulacje, dla których bazą były niezwykle popularnego w studiach nagraniowych wielkomembranowego mikrofonu FET firmy AKG. Pierwsza z nich to czysty i pełny ciosu środek, nieco poszerzona góra i naprawdę tłusty dół pasma. Wzmacniacze gitarowe lub basowe, tomy, instrumenty dęte czy ujęcia typu 'overhead' zostaną tu dokładnie oddane. Podobnie jak klasyczny AKG, sprawdzi się również podczas rejestracji próby naszego zespołu. Przy ujęciach bardzo głośnych źródeł warto skorzystać z drugiej emulacji, zoptymalizowanej do pracy w trybie 'Dynamic', aktywowanej przełącznikiem umiesczonym na tylnej ściance ML-2.    

S-12 i S-Custom Kick to precyzyjna emulacja brzmienia słynnego austriackiego mikrofonu oferującego to charakterystyczne brzmienie podczas ujęć bębna taktowego. S-12 to chrupiąca góra, tłusty dolny środek i ciepły dół pasma. Lekko zmodyfikowana wersja, dostępna w drugiej emulacji oferuje więcej ciosu i ataku, przy nieco wycofanym dolnym środku i lepiej zdefiniowanym basie.  

S-121 Normal oraz S-121 Dynamic to po prostu Twoja pierwsza wstęga! Bazując na klasycznym już kalifornijskim mikrofonie, zagwarantuje ci tłusty dól i delikatnie przyciemnioną górę - polecane przy rejestracji gitarowych wzmacniaczy, najlepiej z drugim paluszkiem ML-2 pracującym w ustawieniu S-57, instrumentów smyczkowych, dętych, czy podczas ujęć ambientowych i typu 'overhead'. Przy super głośnych źródłach zasłoń uszy użyj wersji S-121 Dynamic!  

S-222 sprawdzi się gdy potrzebujesz jasnych, ale nie szorstkich brzmień, charakteryzujących się również gładkim środkiem i płaskim dołem pasma. Bazując na konstrukcji powstałej w latach dziewięćdziesiątych, sprawdzi się kiedy potrzebujesz zarejestrować gitary akustyczne czy instrumenty smyczkowe oraz podczas perkusyjnych ujęć typu 'overhead'.   

S-451 modeluje gładkie i czyste brzmienie, jak i piękną górę pochodzącego z lat siedemdziesiątych słynnego austriackiego "paluszka". Wykorzystując tę emulację nagrasz werbel, hi-hat i tomy. Dokładając kolejny ML-2 z symulacją któregoś z mikrofonów dynamicznych, możesz wykorzystać go również podczas ujęć gitarowej paczki.

W zestawie:

 • Mikrofon ML-2
 • Klips mocujący
 • Karta pozwalająca na aktywację zestawu wirtualnych emulacji mikrofonowych i preampów
 • Etui

Informacja

 • ML-1, ML-1V oraz ML-2 wymagają iLok 2/3 dongle
 • iLok dongle nie jest wymagany do używania All Access Pass, ale niezbędne jest łacze internetowe, aby móc używać wtyczek programowych Slate Digital z iLok Cloud
 • Stali uzytkownicy potrzebują iLok 2 lub iLok 3, aby móc używać wtyczek programowych Slate Digital

Wymagania systemowe:

Mac

 • macOS 10.12, 10.13, 10.14
 • Intel Processor, 4GB RAM
 • AU, VST2, VST3, or AAX 64-bit host

Win

 • Windows 7,8 or 10
 • Intel or AMD Processor, 4GB RAM
 • VST2, VST3, or AAX 64-bit host

SPECYFIKACJA TECHNICZNA ML-1:

 • Typ - pojemnościowy, małomembranowy
 • Obwód - tranzystorowy
 • Charakterystyka częstotliwościowa - kardioidalna

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel