Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green
EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green
EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green
EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green
EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green
EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green

EF-X2 - Tape Echo with Spring Reverb and DSP Reverb / Chorus Green

 • W pełni analogowe echo taśmowe z pogłosem sprężynowym i cyfrową sekcją pogłosu/chorusa zamknięte w wolnostojącej obudowie z panelem przednim w kolorze zielonym.
11 915,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

EF-X2 to wolnostojące, w pełni analogowe echo taśmowe, wyposażone dodatkowo w pogłos sprężynowy, jak i cyfrową sekcję, w której znajdziemy efekt chorusa i dodatkowy reverb.

Nawiązując do klasyki, a przede wszystkim do słynnego procesora Space Echo stworzonego we wczesnych latach 70 przez firmę Roland, konstruktorzy Echo Fix zbudowali urządzenie z myślą o muzykach i realizatorach pracujących w nowoczesnych studiach. Otrzymując w pełni klasyczny charakter brzmienia, mamy możliwość szerokiej ingerencji w poszczególne jego składowe. Stało się to możliwe dzięki temu, że zespół firmy Echo Fix zdobył wiedzę i doświadczenie w trakcie serwisowania vintage'owych procesorów Rolanda, stając się przy tym zespołem ekspertów jeżeli chodzi o nowocześnie produkowane części zamienne. 

Trochę historii

Stworzenie EF-X2 zajęło aż trzy lata, w którym to czasie powstawały propotypy, poddawane wyśrubowanym testom w każdej z możliwych aplikacji studyjnych, a wszystko utrzymane było w sekrecie. Ciekawostką jest fakt, że nie mogąc znaleźć perfekcyjnie pracujących części składowych urządzenia, niektóre z nich zostały specjalnie stworzone przez zespół Echo Fix, co wiązało się nawet z zakupem zaawansowanych technologicznie maszyn, aby sprostać wymogom produkcji. Dodatkowo niektóre z części, np. głowice powstały specjalnie na zamówienie firmy i zostały wykonane dokładnie według zleconej specyfikacji.

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę w przypadku echa taśmowego jest wykorzystywana w procesie opóźnienia sygnału taśma - dlatego też poświęcono odpowiednią ilość czasu na znalezienie materiału, który nie tylko zapewnia długotrwałe użytkowanie, ale - co jeszcze ważniejsze - gwarantuje doskonałe brzmienie!

Na pokładzie

Oczywiście najważniejszym efektem jest tu ciepło brzmiące echo taśmowe pracujące w oparciu o trzy odtwarzające głowice. Co ciekawe, każda z głowic może być wykorzystana pojedynczo lub możemy łączyć je ze sobą, co pozwala na uzyskanie aż siedmiu różnych kombinacji. Dodatkowo za pomocą umieszczonego na panelu przednim przycisku 'Sound On Sound' mamy możliwość uruchomienia czwartej głowicy, co umożliwia uzyskanie dłuższych odbić echa, oddając w nasze ręce aż czternaście różnych kombinacji brzmieniowych, z których każda może być dostosowana do konkretnej sytuacji za pomocą potencjometrów 'Bass', 'Treble', 'Feedback' czy 'Speed'. 

Oprócz echa na pokładzie EF-X2 znajdziemy mechaniczny reverb oraz cyfrowe efekty chorusa i pogłosu - tu warto zauważyć, że za pomocą przełączników umieszczonych pod górną pokrywą urządzenia, mamy możliwość używania tych efektów osobno lub łącząc je ze sobą, dodatkowo mając możliwośc kontrolowania ich głośności i wybrzmienia za pomocą gałek umieszczonych z przodu. 

Okazuje się, że to jednak nie wszystko - każdy kto zetknął się z procesorem Space Echo, czy innymi "taśmowcami", np. powstałym w końcówce lat 60 urządzeniem Echoplex wie, że te urządzenia były wyposażone w świetnie brzmiące preampy, które mogły pracować również samodzielnie, odpowiednio podbijając i nasycając brzmienie gitar, instrumentów klawiszowych, czy ścieżek wokalnych. Nie inaczej jest w opisywanym tu EF-X2, warto jednak przyjrzeć się sekcji przedwzmacniacza bliżej, ponieważ znajdziemy tu dwa, różniące się od siebie stopnie mocy. Pierwszy to relatywnie czysto brzmiący stopień sygnału liniowego, nieco bardziej skupiony na środkowych częstotliwościach. Drugi to preamp instrumentalny oparty na legendarnym obwodzie Echoplex EP-3 FET, generujący nieco bardziej podkolorowany, a przy tym miękki w górze pasma sygnał.

Jeszcze więcej możliwości

Patrząc na panel przedni urządzenia, w lewym dolnym rogu zauważymy szereg przełączników, z czego jeden - 'Motor' - pozwala wydłużyć żywotność taśmy w sytuacji kiedy korzystamy jedynie z efektu pogłosu, czy sekcji przedwzmacniacza. Możemy też wyciszyć sygnał wejściowy i słyszeć jedynie w pełni przetworzone przez procesor brzmienie, a nawet uzyskać charakterystyczny efekt zwalniającej, a w końcu zatrzymującej się taśmy, znany m.in. z dokonań zespołu Radiohead. Warto też zauważyć, że dzięki bogatej sekcji I/O, do EF-X2 bez problemu podłączymy wszelkiej maści urządzenia liniowe, syntezatory kontrolowane napięciowo, czy nawet pedał ekspresji, przydatny w sytuacji gry na żywo. 

W studiu

Chociaż jednym z najczęściej podłączanych żródeł do EF-X2 jest gitara elektryczna, to echo sprawdzi się świetnie również w trakcie rejestracji ścieżek wokalnych. Wystarczy, że po podłączeniu procesora do krosownicy w naszym studiu, ustawimy efekt typu 'slap-back', dodając do tego odrobiny pogłosu. Co ciekawe, pracująca w urządzeniu taśma oswoi szorstko brzmiące sybilanty, a liniowy preamp zapewni czyste, przyjemne brzmienie.  

Jeżeli chodzi o gitary, to czekają nas godziny świetnej zabawy, ale też rezultaty, które przebijają wszelkiej maści efekty podłogowe. Krótkie, vintage'owo brzmiące odbicia, wirujące powtórzenia, czy wszelkiej maści rytmiczne opóźnienia - to wszystko i jeszcze więcej czeka nas podczas rejestracji gitar elektrycznych. No i jeszcze sekcja preampu, która odpowiednio nasyci nasz sound, w tym również generowany przez instrumenty klawiszowe. 

Podsumowanie

Echo Fix EF-X2 to ciepło brzmiące echo taśmowe, wyposażone w szeroki wachlarz funkcji niezbędnych do pracy w profesjonalnym studiu nagraniowym, podczas trasy koncertowej, czy w domowym studiu projektowym. Jednocześnie to źródło inspiracji, zarówno w pracy realizatorskiej, jak i dla muzyków nagrywających w Twoim studiu, a tego nigdy za wiele. 

Czas aby EF-X2 stał się częścią Twojego kreatywnego procesu!

Dostępne kolory

Urządzenie jest dostępne z panelem przednim w kolorze złotym, niebieskim, zielonym i czarnym.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Możliwość wyboru koloru panelu frontowego - niebieski, czarny, złoty lub zielony.
 • Pięć różnych funkcji w jednym urządzeniu - echo taśmowe, pogłos sprężynowy, cyfrowy pogłos, cyfrowy chorus i analogowy preamp z dwoma stopniami wzmocnienia.

 • Dwa analogowe preampy - vintage'owy, bazujący na legendarnym obwodzie FET EP-3 Echoplex oraz nowoczesny, czysto brzmiący FET Line Input (oba pracujące z impedancją 1Meg, sprawdzająca się doskonale przy rejestracji gitar). Możliwość korzystania z przełącznika nożnego (nie jest dołączony w zestawie), za pomocą którego wybierzemy pasujący do danej sytuacji przedwzmacniacz.
 • Możliwość miksowania ze sobą analogowego pogłosu sprężynowego z cyfrowym lub chorusem DSP.
 • Przełącznik wyboru cyfrowego pogłosu lub chorusa. 
 • Niezależne wejścia (i potencjometry głośności) w zależności od źródła generującego sygnał instrumentalny lub liniowy. 
 • Trzy głowice odtwarzające oraz głowica 'Sound On Sound' - razem aż 14 różnych kombinacji brzmieniowych.
 • Możliwość dopasowania parametrów 'Time' i 'Feedback' echa poprzez kontrolę napięciową (0-5V) i kompatybilny pedał ekspresji (nie dołączony w zestawie).
 • Potencjometry 'Bass' i 'Treble' pozwalające jeszcze lepiej kontrolować sygnał echa taśmowego.
 • Możliwość aktywowania efektu zwalniającej taśmy za pomocą dedykowanego przełącznika Motor ON lub zatrzymania jej w przypadku korzystania z efektu pogłosu czy preampu.

 • Możliwość pełnego wyciszenia sygnału echa lub pogłosu po podłączeniu podwójnego przełącznika nożnego (nie dołączony w zestawie).
 • W zestawie zasilacz pracujący w zakresie 100 - 240v (bez potrzeby używania dodatkowych transformatorów w zależności od kraju). 
 • Bardzo solidna obudowa i najwyższej jakości komponenty dopasowane przez wykwalifikowany zespół, który od lat zajmuje się serwisowaniem taśmowych urządzeń opóźniających  
 • 2 lata gwarancji
 • Wysokiej jakości panel frontowy odporny na zadrapania
 • 2 taśmy w zestawie

Wybór trybu głowicy

 • Tryb 1 - głowica 1
 • Tryb 2 - głowica 2
 • Tryb 3 - głowica 3
 • Tryb 4 - głowice 1 + 2
 • Tryb 5 - głowice 2 + 3
 • Tryb 6 - głowice 1 + 3
 • Tryb 7 - głowice 1 + 2 + 3
 • Ustawienie Sound On Sound to dodatkowa głowica, która może zostać nałożona na wybrane wcześniej wybrane ustawienie (tryb 1-7).
Prędkość taśmy - 4 IPS do 15 IPS

Wymiary (włączając gumowe nóżki i całość obudowy):

420mm (dł.) x 290mm (szer.) x 185mm (wys.)
Waga: 11 kg
PREZENTACJA PRODUKTU:
Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel