- 8-kanałowy aktywny DI-box oferujący niepowtarzalne brzmienie Neve w zamkniętej obudowie typu rack.
Seria RNDI, której nakład wyniósł już ponad 25,000 kanałów wysłanych z siedziby firmy Rupert Neve Designs od 2015 roku pozwala zrozumieć jaką estymą cieszą się te aktywne DI-boxy wśród muzyków i inżynierów dźwięku. Połączenie customowych transformatorów z dyskretnymi wzmacniaczami FET zapewnia uzyskanie pełnego wigoru i klarowności brzmienia każdego ze źródeł. Umiejętność uzyskania pełnej harmonicznie głębi każdego z instrumentów jak i niezawodność przyciągnęła nie tylko studyjnych realizatorów, czy osoby nagrywające w zaciszu domowej pracowni, ale również muzyków będących w trasie.
RNDI-8 to 8-kanałowa wersja urządzenia, które rozpoczęło cały ten hype, czyli aktywnego DI-boxa RNDI tym razem zamknięta w klasycznej obudowie rack, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w studiu jak i w zestawach koncertowych. Gitary akustyczne, elektryczne, basowe czy instrumenty klawiszowe otrzymają porządny cios, często potrzebny podczas koncertów czy energicznych sesji w studiu.
Topologia dyskretnego obwodu pracującego w klasie A i zbudowanego na bazie stworzonych przez samego Sir Ruperta Neve'a customowych transformatorów, oferuje w pełni naturalny sound zaczynając od pasma 5Hz a kończąc daleko za 90kHz. Każdy z kanałów może bez problemu przyjąć standardowe poziomy wejściowe aż do +21dBu (+31 dBu w przypadku włączenia tłumika PAD), a nisko impedancyjny wyjściowy transformator sprzęgający poradzi sobie z długimi kablami przy minimalnym spadku sygnału.
Transformatory + dyskretne wzmacniacze FET
Charakterystyczne i rozpoznawalne w branży, ale też przez słuchaczy brzmienie jest w przypadku RNDI-8 wynikiem połączenia customowych transformatorów z dyskretnymi wejściowymi wzmacniaczami FET, jednak wyjątkowość tego soundu jest również rezultatem pieczołowitego ich połączenia - stąd bierze się ten charakterystyczny ton, dokładność, jak i odpowiedż podłączonych do urządzenia źródeł.
8 customowych transformatorów
Zainstalowane w RNDI-8 customowo nawijane transformatory wyjściowe gwarantują właściwą izolację, dodając przy tym harmonicznych i przestrzeni do sygnału źródłowego. Niska impedancja i oparcie stopnia wyjściowego na pracy transformatora symetrycznego sprawia, że możliwe jest korzystanie z długich kabli, a finalne brzmienie jest zawsze na tym samym wysokim poziomie, niezależnie od podłączonego sprzętu. Jest to istotne zarówno w trakcie pracy studyjnej, jak i podczas koncertów, gdzie sygnał jest często przesyłany przewodami o długości powyżej 30m.
Dyskretne wzmacniacze wejściowe FET pracujące w klasie A
Drugim ogniwem tak dobrego brzmienia są tu pracujące w klasie A dyskretne wzmacniacze wejściowe typu FET, napędzane zasilaniem fantomowym 48V. Pozwala to osiągnąć wysoko impedancyjne wejście na poziomie 2M Ohm, zapewniając tę samą jakosć, niezależnie od podłączonego do DI-boxa instrumentu. Należy zauważyć, że obwód pracujący w klasie A eliminuje przesłuchy, czyli tzw. 'crossover distortion', który inaczej stałby się składową sygnału, wprowadzając niechciane nieparzyste harmoniczne wyższego rządu. Dlatego w przypadku RNDI-8 zawartość harmonicznych pochodzi z oktawy (harmoniczne drugiego rzędu) i piątego stopnia oktawy (harmoniczne trzeciego rzędu), w odniesieniu do sygnału pierwotnego. Te muzycznie brzmiące harmoniczne powodują, że uzyskamy bogate brzmienie, charakteryzujące się muzyczną odpowiedzią. Z kolei wykorzystanie obwodów dyskretnych da nam gwarancję, że nie znajdziemy tu układów IC czy innych cyfrowych komponentów.
Szerokie pasmo, wysoki headroom
RNDI-8 oferuje wyjątkowo szerokie pasmo z odpowiedzią od 5Hz powyżej 90kHz. I chociaż są to tylko cyfry, wystarczy połączyć je z zawartością harmonicznych na wyjściu sygnału i uzyskany potężny dół pasma i głębię, a to wszystko bez kompromisu ze środkiem czy górą pasma. Urządzenie zapewnia też wysoki headroom.
Dwa rodzaje uziemienia
W sytuacji kiedy większość DI-boxów oferuje przełącznik 'ground lift' w stopniu wyjściowym, RNDI-8 zapewni nam tę opcję dla wszystkich 8 kanałów, którą możemy aktywować za pomocą izolowanych przełączników umieszczonych z tyłu urządzenia. Dzięki temu wyeliminujemy źródła szumu pojawiające się czasem w ścieżce sygnałowej. To jednak nie wszystko, bo znajdziemy tu również 8 włączników 'ground lift', po których naciśnięciu uziemienie każdego z kanałów zostanie odseparowane od obudowy, co również przełoży się na eliminację niechcianych szumów.