Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

 • Mikser sumy 16x2, umożliwiający nasycenie miksu tym legendarnym brzmieniem Neve.
9 697,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

5057 Orbit, to 16x2 mikser sumy, który wpisując się w sześć dekad doświadczenia w budowaniu profesjonalnych konsolet studyjnych, pomoże uzyskać tę legendarną i charakterystyczną tonalność, cios i szerokość sceny stereo twoim miksom, w sposób w jaki tylko pracujące w klasie A sumatory zaprojektowane przez samego Ruperta Neve potrafią. W połaczeniu z customowymi, przygotowanymi transformatorami oraz nasycającym sygnał obwodem Silk Red & Blue pozwalającym na różnego poziomu harmoniczną saturację ścieżek, Orbit po prostu wyniesie sterylnie brzmiące miksy 'in the box' na orbitę, zarówno pod wzgledem tonu, głębi czy klarowności brzmienia, bez konieczności pozbywania się możliwości przydatnej i możliwej w środowisku cyfrowym możliwości zapisywania i natychmiastowego przywoływania ustawień i możliwej w programie DAW powtarzalności, ułatwiającej pracę nad miksem.

Czas na saturację

W sytuacji kiedy zarówno szynę sumującą jak i transformatory wyjściowe kierujesz w stronę zamierzonej saturacji, nieliniowe i muzycznie brzmiące harmoniczne, które wtedy powstają, są tym co pomaga skleić nagranie i dodać mu energii. Dlatego też zamiast oferować krystalicznie czyste brzmienie - spotykane w pracy z niektórymi sumatorami, co jednak wzmacnia jedynie to co osiągneliśmy miksując 'in the box' - Orbit oferuje to niezwykłe brzmieniowe bogactwo, harmoniczną złożoność i głębię, które może zapewnić wyłacznie studyjna konsoleta Neve. 

Bazując na konfiguracji wysoce customowych transformatorów wyjściowych stworzonych specjalnie dla świetnie przyjętego w branży channelstripu Shelford Channel, które napedzają zarówno wyjście główne 'Main Output' jak i złacze  '-6dB Output', które to pozwala w pełni wysterować sumator, aby osiągnąć więcej harmonicznych, typowych dla pracy transformatorów. Co istotne, saturacja nie wywołuje nieprzyjemnego efektu 'klipowania' złacza wejściowego kolejnego urządzenia w łańcuchu. To unikatowe, muzycznie brzmiące wysterowanie sygnału osiągane dzięki analogowym transformatorom, jest niejako brzmieniowym stemplem, charakterystycznym dla urządzeń projektowane przez samego Ruperta Neve. Możemy je usłyszeć na na niezliczonej ilości legendarnych albumów. 

Nasycenie w stylu vintage lub otwarte brzmienie

Jest oczywiste, że każdy miks wymaga nieco innego podejścia. Dlatego oprócz dostępnych w urządzeniu wyjść pozwalających np. wysłać sygnał zarówno na odsłuch, jak i rejestrator twardodyskowy, mamy tu do dyspozycji bezstopniowy potencjometr Texture oraz pracujące z nim dwa obwody Silk Red oraz Silk Blue, co daje pełną kontrolę nad zagęszczeniem harmonicznych i tonalnością miksu. Oczywiście jeżeli zajdzie taka potrzeba, przy minimalnych ustawieniach saturacji możemy zachować czyste i niepodbarwione brzmienie sumy naszego materiału. W trybie Silk Red mamy do czynienia z akcentowaniem saturacji transformatorów w częstotliwościach wysokich i górnego środka, co pozwala wzmocnić żywy zakres harmonicznych w środku pasma - element często kojarzony z klasycznymi konstrukcjami Ruperta Neve. Z kolei tryb Silk Blue skupia się na saturacji dolnego środka i niskich częstotliwości, co pozwala dodać właściwego ciężaru i wytłuścić brzmienie każdego źródła - przydatne zwłaszcza w przypadku płasko brzmiących miksów. 

Inaczej niż ma to miejsce przy pracy z korektorem, przycisk Silk i potencjometr Texture saturują wyjściowe transformatory i dodają muzycznie brzmiących harmonicznych do sygnału źródłowego, w zależności od ilości nasycenia obwodu Texture. Przy porządnie wysterowanej szynie miksue, aktywowanie trybu Silk i podkręcenie potencjometru Texture, pozwoli uzyskać bogaty, wysaturowany i charakterystyczny dla vintage'owych urządzeń dżwięk. Jeżeli w danym momencie zaleźy Ci na szeroko otwartym brzmieniu, to wystarczy dezaktywować obwód Silk aby otrzymać poteżny, czysty sound.

System modularny

Podczas gdy 5057 Orbit jest już sam w sobie niesamowicie efektywnym narzędziem, połaczenie kilku urządzeń ze sobą dzięki złaczu 'Buss Link' pozwoli uzyskać większą ilość kanałów. Urządzenie może być równiez wykorzystane jako jeden z bloków systemu składającego się z 5059 Satellite, który umożliwia wszechstronne sumowanie i trasowanie sygnałów oraz 5060 Centerpiece zapewniającym dodatkowe możliwości związane z miksowaniem, jak i odsłuchem. Połączenie tych urządzeń pozwala na stworzenie przysłowiowego rdzenia światowej klasy analogowego modularnego systemu, który może konkurować ze standardowym systemem studia wielkopowierzchniowego.

Separacja kanałów i dokładność

Z precyzyjnie ustawionymi poziomami kanałów i dokładnej atenuacji szyny miksu przez wysokiej jakości potencjometr krokowy, typowa dla Orbit purystyczna ścieżka sygnałowa posiada bardzo niewielki poziom przesłuchów pomiędzy kanałami, które zostały dopasowane do poziomu +/-0.1dB. Gwarantuje to, że twoje miksy uzyskają najszerszy i najbardziej dokładny obraz stereo, właściwą głebię i w pełni bezpośrednią ścieżkę sygnałową, pozwalając wychwycić każdy najmniejszy detal miksu.

Bezkompromisowe przywoływanie ustawień w programie DAW

Częste przywoływanie ustawień jest na pewno wyzwaniem dla inżynierów miksu. Dlatego też elegancka prostota, czy dopasowana dokładność poziomu umożliwia szybkie i powtarzalne przywoływanie ustawień w oparciu o program DAW, przy jednoczesnej gwarancji dodawania bogato brzmiącej, z niczym nieporównywalnej jakości dźwięku pracującego w klasie A wzmacniacza transformatorowym szyny miksu.

Na pewno są inne rozwiązania przy wyborze sumatorów, ale jedynie połączenie 5057 Orbit5059 Satellite i 5060 Centerpiece, zapewni to legendarne brzmienie Neve!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • 16-kanałowy sumator +/- 21V, pracujący w klasie A mix buss gwarantujący masywny headroom
 • Tryby Silk Red & Blue z dedykowanym potencjometrem Texture pozwalającym precyzyjnie ustawić odpowiedni w danej sytuacji klasyczny ton Neve
 • Transformatory 'Dual-tap' tworzące bogaty w harmoniczne charakter brzmieniowy, ale nie wprowadzający wejścia kolejnego urządzenia w łańcuchu w kliping
 • Mono przełączniki umożliwiające dokładne wyśrodkowanie monofonicznych elementów miksu, takich jak: wokal, stopa, werbel, czy bas
 • Wyjątkowa liniowość i dokładność, lepsza niż +/-0.1dB dla każdego kanału
 • Ultra-niskie przesłuchy pozwalające na uzyskanie szeroko otwartego obrazu stereofonicznego i dźwiękowej głębi
 • Mozliwość podłączenia kolejnych sumatorów 5057 dzięki złączu 'buss link' w celu poszerzenia dostępnej ilości kanałów
 • Powtarzalne, oparte na programie DAW natychmiastowe przywoływanie ustawień przy jednoczesnym aplikowaniu bogatego, nieporównywalnego z niczym brzmienia Neve
 • Solidna i kompaktowa obudowa 1U ze złaczami wejściowymi DB25 i wyjściowymi XLR
 • Możliwość stworzenia kompletnego systemu sumowania miksu z urządzeniami 5059 Satellite i 5060 Centerpiece

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Impedancja wyjściowa: 16kΩ
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 10Hz do 50 kHz: +/- 0.1dB; 150 kHz: -3dB
 • Szumy własne: (22 Hz - 22 kHz) -90 dBu standardowe
 • Maks. poziom wejściowy @ 1 kHz: +26dBu
 • Maks. poziom wyjściowy @ 1 kHz: +26dBu
 • THD+N% (22 Hz - 22 kHz): 0 dBu @ 1kHz: 0.003%; +20 dBu @ 1kHz: 0.0006%
 • Crosstalk: 1 kHz: -103 dBu; 10 kHz: -93 dBu
 • Wymiary: 48.3cm x 22.9cm x 4.4 cm
 • Waga: 4.5kg (wraz z opakowaniem)

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel