• 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer
 • 5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

 • Mikser sumy 16x2, umożliwiający nasycenie miksu tym legendarnym brzmieniem Neve.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

5057 Orbit, to 16x2 mikser sumy, który wpisując się w sześć dekad doświadczenia w budowaniu profesjonalnych konsolet studyjnych, pomoże uzyskać tę legendarną i charakterystyczną tonalność, cios i szerokość sceny stereo twoim miksom, w sposób w jaki tylko pracujące w klasie A sumatory zaprojektowane przez samego Ruperta Neve potrafią. W połaczeniu z customowymi, przygotowanymi transformatorami oraz nasycającym sygnał obwodem Silk Red & Blue pozwalającym na różnego poziomu harmoniczną saturację ścieżek, Orbit po prostu wyniesie sterylnie brzmiące miksy 'in the box' na orbitę, zarówno pod wzgledem tonu, głębi czy klarowności brzmienia, bez konieczności pozbywania się możliwości przydatnej i możliwej w środowisku cyfrowym możliwości zapisywania i natychmiastowego przywoływania ustawień i możliwej w programie DAW powtarzalności, ułatwiającej pracę nad miksem.

Czas na saturację

W sytuacji kiedy zarówno szynę sumującą jak i transformatory wyjściowe kierujesz w stronę zamierzonej saturacji, nieliniowe i muzycznie brzmiące harmoniczne, które wtedy powstają, są tym co pomaga skleić nagranie i dodać mu energii. Dlatego też zamiast oferować krystalicznie czyste brzmienie - spotykane w pracy z niektórymi sumatorami, co jednak wzmacnia jedynie to co osiągneliśmy miksując 'in the box' - Orbit oferuje to niezwykłe brzmieniowe bogactwo, harmoniczną złożoność i głębię, które może zapewnić wyłacznie studyjna konsoleta Neve. 

Bazując na konfiguracji wysoce customowych transformatorów wyjściowych stworzonych specjalnie dla świetnie przyjętego w branży channelstripu Shelford Channel, które napedzają zarówno wyjście główne 'Main Output' jak i złacze  '-6dB Output', które to pozwala w pełni wysterować sumator, aby osiągnąć więcej harmonicznych, typowych dla pracy transformatorów. Co istotne, saturacja nie wywołuje nieprzyjemnego efektu 'klipowania' złacza wejściowego kolejnego urządzenia w łańcuchu. To unikatowe, muzycznie brzmiące wysterowanie sygnału osiągane dzięki analogowym transformatorom, jest niejako brzmieniowym stemplem, charakterystycznym dla urządzeń projektowane przez samego Ruperta Neve. Możemy je usłyszeć na na niezliczonej ilości legendarnych albumów. 

Nasycenie w stylu vintage lub otwarte brzmienie

Jest oczywiste, że każdy miks wymaga nieco innego podejścia. Dlatego oprócz dostępnych w urządzeniu wyjść pozwalających np. wysłać sygnał zarówno na odsłuch, jak i rejestrator twardodyskowy, mamy tu do dyspozycji bezstopniowy potencjometr Texture oraz pracujące z nim dwa obwody Silk Red oraz Silk Blue, co daje pełną kontrolę nad zagęszczeniem harmonicznych i tonalnością miksu. Oczywiście jeżeli zajdzie taka potrzeba, przy minimalnych ustawieniach saturacji możemy zachować czyste i niepodbarwione brzmienie sumy naszego materiału. W trybie Silk Red mamy do czynienia z akcentowaniem saturacji transformatorów w częstotliwościach wysokich i górnego środka, co pozwala wzmocnić żywy zakres harmonicznych w środku pasma - element często kojarzony z klasycznymi konstrukcjami Ruperta Neve. Z kolei tryb Silk Blue skupia się na saturacji dolnego środka i niskich częstotliwości, co pozwala dodać właściwego ciężaru i wytłuścić brzmienie każdego źródła - przydatne zwłaszcza w przypadku płasko brzmiących miksów. 

Inaczej niż ma to miejsce przy pracy z korektorem, przycisk Silk i potencjometr Texture saturują wyjściowe transformatory i dodają muzycznie brzmiących harmonicznych do sygnału źródłowego, w zależności od ilości nasycenia obwodu Texture. Przy porządnie wysterowanej szynie miksue, aktywowanie trybu Silk i podkręcenie potencjometru Texture, pozwoli uzyskać bogaty, wysaturowany i charakterystyczny dla vintage'owych urządzeń dżwięk. Jeżeli w danym momencie zaleźy Ci na szeroko otwartym brzmieniu, to wystarczy dezaktywować obwód Silk aby otrzymać poteżny, czysty sound.

System modularny

Podczas gdy 5057 Orbit jest już sam w sobie niesamowicie efektywnym narzędziem, połaczenie kilku urządzeń ze sobą dzięki złaczu 'Buss Link' pozwoli uzyskać większą ilość kanałów. Urządzenie może być równiez wykorzystane jako jeden z bloków systemu składającego się z 5059 Satellite, który umożliwia wszechstronne sumowanie i trasowanie sygnałów oraz 5060 Centerpiece zapewniającym dodatkowe możliwości związane z miksowaniem, jak i odsłuchem. Połączenie tych urządzeń pozwala na stworzenie przysłowiowego rdzenia światowej klasy analogowego modularnego systemu, który może konkurować ze standardowym systemem studia wielkopowierzchniowego.

Separacja kanałów i dokładność

Z precyzyjnie ustawionymi poziomami kanałów i dokładnej atenuacji szyny miksu przez wysokiej jakości potencjometr krokowy, typowa dla Orbit purystyczna ścieżka sygnałowa posiada bardzo niewielki poziom przesłuchów pomiędzy kanałami, które zostały dopasowane do poziomu +/-0.1dB. Gwarantuje to, że twoje miksy uzyskają najszerszy i najbardziej dokładny obraz stereo, właściwą głebię i w pełni bezpośrednią ścieżkę sygnałową, pozwalając wychwycić każdy najmniejszy detal miksu.

Bezkompromisowe przywoływanie ustawień w programie DAW

Częste przywoływanie ustawień jest na pewno wyzwaniem dla inżynierów miksu. Dlatego też elegancka prostota, czy dopasowana dokładność poziomu umożliwia szybkie i powtarzalne przywoływanie ustawień w oparciu o program DAW, przy jednoczesnej gwarancji dodawania bogato brzmiącej, z niczym nieporównywalnej jakości dźwięku pracującego w klasie A wzmacniacza transformatorowym szyny miksu.

Na pewno są inne rozwiązania przy wyborze sumatorów, ale jedynie połączenie 5057 Orbit5059 Satellite i 5060 Centerpiece, zapewni to legendarne brzmienie Neve!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • 16-kanałowy sumator +/- 21V, pracujący w klasie A mix buss gwarantujący masywny headroom
 • Tryby Silk Red & Blue z dedykowanym potencjometrem Texture pozwalającym precyzyjnie ustawić odpowiedni w danej sytuacji klasyczny ton Neve
 • Transformatory 'Dual-tap' tworzące bogaty w harmoniczne charakter brzmieniowy, ale nie wprowadzający wejścia kolejnego urządzenia w łańcuchu w kliping
 • Mono przełączniki umożliwiające dokładne wyśrodkowanie monofonicznych elementów miksu, takich jak: wokal, stopa, werbel, czy bas
 • Wyjątkowa liniowość i dokładność, lepsza niż +/-0.1dB dla każdego kanału
 • Ultra-niskie przesłuchy pozwalające na uzyskanie szeroko otwartego obrazu stereofonicznego i dźwiękowej głębi
 • Mozliwość podłączenia kolejnych sumatorów 5057 dzięki złączu 'buss link' w celu poszerzenia dostępnej ilości kanałów
 • Powtarzalne, oparte na programie DAW natychmiastowe przywoływanie ustawień przy jednoczesnym aplikowaniu bogatego, nieporównywalnego z niczym brzmienia Neve
 • Solidna i kompaktowa obudowa 1U ze złaczami wejściowymi DB25 i wyjściowymi XLR
 • Możliwość stworzenia kompletnego systemu sumowania miksu z urządzeniami 5059 Satellite i 5060 Centerpiece

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Impedancja wyjściowa: 16kΩ
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 10Hz do 50 kHz: +/- 0.1dB; 150 kHz: -3dB
 • Szumy własne: (22 Hz - 22 kHz) -90 dBu standardowe
 • Maks. poziom wejściowy @ 1 kHz: +26dBu
 • Maks. poziom wyjściowy @ 1 kHz: +26dBu
 • THD+N% (22 Hz - 22 kHz): 0 dBu @ 1kHz: 0.003%; +20 dBu @ 1kHz: 0.0006%
 • Crosstalk: 1 kHz: -103 dBu; 10 kHz: -93 dBu
 • Wymiary: 48.3cm x 22.9cm x 4.4 cm
 • Waga: 4.5kg (wraz z opakowaniem)

PREZENTACJA PRODUKTU:

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Portico 5045 Primary Source Enhancer

Portico 5045 Primary Source Enhancer

Dwukanałowy reduktor sprzężenia dedykowany zastosowaniom koncertowym.
RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

Stereofoniczny, dwukanałowy aktywny DI-box.
Portico 5024 Quad Mic Pre

Portico 5024 Quad Mic Pre

Czterokanaowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z niezależną funkcją Silk i zasilaniem fantomowym.
Portico 542 Tape Emulator

Portico 542 Tape Emulator

Monofoniczny emulator taśmy, seria 500.
5254 Dual Diode Bridge Compressor

5254 Dual Diode Bridge Compressor

Dwa kanały legendarnej kompresji diodowej, zaktualizowane do potrzeb nowoczesnej pracy studyjnej.
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Mobilny przedwzmacniacz z niezależnym wejściem instrumentalnym, kompresorem i dwukanałowym sumatorem
Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Portico 5033 Five Band EQ with Line Driver

Monofoniczny korektor pięciopasmowy ze wzmacniaczem liniowym.
Portico 535 Diode Bridge Compressor

Portico 535 Diode Bridge Compressor

Nowa odświeżona funkcjonalnie przez samego Ruperta Neve'a inkarnacja legendarnego kompresora Neve 2554 z 1969r., przeniesiona do serii 500.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel