Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Antelope Audio: technologia Synergy Core

2020-08-28
Antelope Audio: technologia Synergy Core

W porównaniu z wcześniejszymi interfejsami, które zdobyły uznanie wielu realizatorów na całym świecie, Orion Studio Synergy Core wyróżnia kilka znaczących innowacji - po pierwsze, cały proces procesowania efektów odbywa się tu w oparciu o 2 chipy FPGA, a nie tak jak w poprzednich wersjach tylko jeden. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje aż 6 procesorów DSP, działających w oparciu o technologię ARM, co pozwala na całkowite przeniesienie procesowania do wnętrza interfejsu, odciążając tym samym procesor komputera, jednocześnie przyspieszając procesowanie. Dzięki tak rozbudowanej architekturze bezlatencyjna emulacja klasycznych urządzeń studyjnych, zestawów gitarowych, czy legendarnych mikrofonów pojemnosciowych, w czym na pewno pomogą transparentnie brzmiące, firmowe konstrukcje Edge Go, Edge Solo, Edge Duo, Edge Quadro, czy Verge, staje się czystą przyjemnością. 

Drugą istotną różnicą w porównaniu z poprzednimi interfejsami z serii Orion jest możliwość jednoczesnego korzystania z 32 channel strip’ów, z których każdy może przetwarzać do 8 efektów, co daje łączną sumę aż 256 instancji, niezależnie od częstotliwości próbkowania, co również było pewnym ograniczeniem w poprzednich modelach. To aż cztery razy więcej niż w Orion Studio Rev. 2017!

Każdy użytkownik interfejsu Orion Studio Synergy Core otrzymuje w prezencie 50 efektów dostępnych w firmowym sklepie Antelope. Chwilę po podłączeniu i skonfigurowaniu urządzenia, możemy cieszyć się wiernymi emulacjami legendarnych mikrofonowych preampów, kompresorów, korektorów, czy gitarowych wzmacniaczy.

Podobnie jak w poprzednich wersjach, sekcja I/O oferuje 4 wejścia typu Hi-Z, umożliwiające rejestrację wysoko impendacyjnych instrumentów, np. gitar elektrycznych oraz stosowanie reampingu z użyciem dedykowanych wyjść ‘ReAmp’. Co odróżnia Orion Studio Synergy Core to fakt, że wszystkie analogowe wejścia zostały wyposażone w obwód ‘Direct-In’, który umożliwia odcięcie potencjometrów sterujących przedwzmacniaczem i bezpośrednią rejestrację sygnałów liniowych, które od razu trafiają do konwerterów urządzenia. Należy nadmienić, że wszystkie dwanaście mikrofonowych preampów bazuje na ultra-liniowej technologii wykorzystanej w niezależnym, wolno stojącym interfejsie Discrete MP. 

W interfejsie wykorzystano ulepszone konwertery D/A, do tej pory obecne wyłącznie w środowisku urządzeń audiofilskich, niespotykane w branży pro-audio. Umożliwiają one osiągnięcie zakresu dynamiki wynoszącej 130dB podczas odsłuchu na każdym z wyjść monitorów oraz jednoczesną pracę obu monitorów naraz lub w trybie A/B, co nie było możliwe w poprzednich wersjach. 

Fanów syntezy modularnej ucieszy fakt, że analogowa sekcja I/O interfejsu bazująca teraz na technologii ‘DC-coupling’, umożliwia wysyłanie sygnałów CV, co pozwala kontrolować syntezatory i sekwencery oraz używać ich do sterowania parametrami DAW. 

Na koniec warto zauważyć, że interfejs wykorzystuje port Thunderbolt 3, umożliwiające najszybsze z dostępnych aktualnie połączeń. 

Podsumowując, Orion Studio Synergy Core to potężne, w pełni profesjonalne narzędzie studyjne rozszerzające możliwości doskonale przyjętej serii interfejsów Orion, oddające w ręce użytkownika wszystko co niezbędne podczas wielogodzinnych, ale owocnych sesji. 

Polecane

pixel