Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core
Antelope Audio Orion Studio Synergy Core

Antelope Audio Orion Studio Synergy Core

 • Rewolucyjny interfejs DSP umożliwiający modelowanie w technologii FPGA, nie obciążającej CPU i doskonałym taktowaniem. W zestawie 4 mikrofony Edge Note, 37 studyjnych efektów, półroczna subskrypcja dająca dostęp do wtyczek natywnych i Bitwig Essentials.
8 596,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Orion Studio Synergy Core to rozwinięcie doskonale przyjętej serii bezkompromisowych interfejsów audio, zaprojektowanych z myślą o w pełni profesjonalnych aplikacjach. Tym razem inżynierowie Antelope wyposażyli interfejs w dwa chipy FPGA (Field Programmable Gate Aray) oraz sześć procesorów DSP opartych na technologii ARM, które napędzają szeroką bibliotekę dołączonych w zestawie, realistycznie brzmiących, nieobciążających procesora i pozbawionych latencji efektów: korektorów, kompresorów, studyjnych preampów czy gitarowych kolumn i wzmacniaczy. Tak zaprojektowana architektura umożliwia niczym niezakłóconą pracę aż do 32 torów sygnałowych, z których każdy może obsługiwać 8 efektów co daje łączną sume aż 256 instancji, niezależnie od częstotliwości próbkowania, a nawet przy wykorzystaniu firmowego AFX2DAW jako głównej aplikacji.

 

OFERTA SPECJALNA!

01/07/2024 - 30/09/2024 

w zestawie z interfejsem:

4 x małomembranowe mikrofony modelujące Edge Note

37 wtyczek Synergy Core

Półroczna DARMOWA subskrypcja pozwalająca korzystać z ponad 60 wtyczek VST Antelope Audio  

Bitwig Studio Essentials

*wtyczka afx2daw nie jest częścią zestawu 

 

Połączenia cyfrowe Thunderbolt oraz USB

Thunderbolt to w tej chwili najszybsza i najbardziej wszechstronna możliwość transmisji danych w aplikacjach studyjnych. Dlatego też Orion Studio Synergy Core przeszedł rygorystyczny proces certyfikacyjny, gwarantujący stabilność, zarówno w połączeniach Thunderbolt 3, jak i kompatybilnych z poprzednią wersją tego standardu. Do dyspozycji mamy tu również port USB, który został umiejscowiony w tym samym miejscu, co w poprzednich wersjach urządzenia. Dzięki tym rozwiązaniom interfejs może współpracować z każdym programem DAW, zainstalowanym na nowoczesnym komputerze z systemem macOS lub Windows.

Efekty w zestawie

Każdy użytkownik Orion Studio Synergy Core otrzymuje w zestawie bibliotekę 51 doskonale brzmiących, pracujących w czasie rzeczywistym efektów, których zadaniem jest skrupulatne modelowanie często już niedostępnych urządzeń studyjnych. Na pokładzie znajdziemy m.in. takie rarytasy jak bazujący na słynnym kompresorze z lat 60 FET-A76, korektor BAE-1023 bazujący na legendarnej konstrukcji 1073, preamp BA-31 odwzorowujący słynny germanowy przedwzmacniacz czy klasyczne konstrukcje gitarowe, których nazwy mówią już same za siebie: Plexi 59, Tweed Deluxe, Top30, Green 4x12, itd. Oprócz świetnie przygotowanych emulacji, każdy użytkownik otrzymuje solidne narzędzia, niezbędne podczas pracy nad materiałem audio: AuraVerb, Power Gate, czy Master De-Esser.

Istotne jest to, że zaawansowane modelowanie odbywa się w całości wewnątrz interfejsu, nie obciążając procesora komputera oraz zapewniając praktycznie zerową latencję, co jest możliwe dzięki masywnym obliczeniom równoległym, zachodzącym w chipach FPGA, niezależnemu procesowaniu DSP oraz szybkiemu transmisji Thunderbolt. Warto zauważyć, że istneiej również możliwość poszerzenia biblioteki efektów o już uznane lub najnowsze pluginy przygotowane przez zespół Antelope.

Zapomnij o latencji

Orion Studio Synergy Core umożliwia bezlatencyjną rejestrację i monitoring w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem wszystkich efektów i to w wysokich częstotliwościach próbkowania oraz niskej zawartości buffera, bez obciążania procesora komputera. Wolny od latencji odsłuch to aż 4 niezależne miksery wewnętrzne z przypisanymi 32-ma stereofonicznymi wejściami i wyjściami.

Analogowe preampy

Efektem długoletnich i skrupulatnych badań klasycznych obwodów przedwzmacniaczy mikrofonowych są przygotowane przez zespół Antelope najwyższej jakości tranzystorowe preampy, opierające się na najlepszych praktykach stosowanych w branży pro-audio, a przy tym brzmiące oryginalnie. Sekcja preampu może napędzać praktycznie każdy mikrofon, a w połączeniu ze stworzonymi przez Antelope konstrukcjami Edge i Verge, daje gwarancję wydobycia ich pełnych możliwości, niezależnie od tego czy rejestrujemy ścieżki wokalne, czy instrumentalne. Warto przy tym zauważyć, że emulacje nawet najbardziej z klasycznych mikrofonów mogą zabrzmieć współcześnie.

Rejestracja ‘Direct-in’

Wszystkie analogowe wejścia interfejsu zostały wyposażone w układ 'Direct-in', który umożliwia odcięcie potencjometrów preampu i bezpośrednią rejestrację sygnałów liniowych, które trafiają od razu do konwerterów urządzenia.

Sekcja I/O

Rozbudowana sekcja I/O umożliwia nagrywanie wysoko impedancyjnych instrumentów, np. gitar elektrycznych, wykorzystując do tego 4 wejścia Hi-Z oraz stosowanie reampingu z użyciem dedykowanych wyjść ‘ReAmp’. Do dyspozycji mamy 16 wyjść liniowych pracujących na złączach DB25 oraz cyfrowych - S/PDiF i ADAT. Intuicyjne oprogramowanie ‘Routing Matrix’ zapewnia dokładną kontrolę sygnałów wchodzących i wychodzących, a rezultaty naszej pracy mogą być testowane za pomocą monitorów studyjnych jak i dwóch par słuchawek, do których podłączenia służą dedykowane wejścia.

Pełna kontrola sygnału audio

Programowy panel kontrolny zapewnia pełną kontrolę pomiędzy interfejsem a ulubionym programem DAW, odpowiadając za kontrolowanie takich parametrów jak poziom sygnału, jego kierunek, nasycenie efektów, miks czy pomiar dźwięku, a wszystko to w jednym oknie na ekranie komputera. Panel daje możliwość przekierowania sygnału do programu DAW w wybranym przez nas formacie - może to być sesja wielościeżkowa, stem lub dwukanałowy sygnał stereofoniczny. W przypadku pracy bez użycia DAW, możliwe jest również skierowanie każdego rodzaju sygnału audio do każdego z wyjść i następnie do wybranego rejestratora.

Panel umożliwia:

- natychmiastowy dostęp do każdego parametru

- oznaczony kolorami ‘Routing Matrix’ z tagami użytkownika i możliwością edycji UNDO/REDO

- dostęp do czterech, 32-ścieżkowych, niskolatencyjnych mikserów programowych

- możliwość ładowania i zapisu presetów użytkownika

- szybką i intuicyjną pracę w jednym tylko oknie

Konwersja i poszerzony zakres dynamiki

Orion Studio Synergy Core został wyposażony w zestaw dwunastu konwerterów DAC pracujących w klasie znanej z urządzeń audiofilskich i umożliwiających samplowanie na poziomie 192 kHz. Zakres dynamiki - mierzony na wyjściach każdego z monitorów - wynosi 130 db, co zamienia interfejs w potężne narzędzie studyjne. Tak wysokie parametry zapewniają dokładną reprodukcję nagranych ścieżek wokalnych, instrumentalnych, czy pochodzących z zewnętrznego miksera.

Pomiary:

Konwerter D/A – zakres dynamiki 124dB

THD + N: -115dB

Konwerter D/A monitorów – zakres dynamiki 130dB

THD + N: -115dB

Konwerter A/D – zakres dynamiki 124dB

THD + N: -115dB

Modelowanie klasycznych mikrofonów

Zintegrowany z interfejsem silnik Accusonic, który napędza trójwymiarowe modelowanie, pozwala zmienić firmowe mikrofony Edge i Verge w repliki doskonale brzmiących, kosztujących fortunę vintage’owych mikrofonów.Modelowanie umożliwia kształtowanie finalnego brzmienia, oddając w ręce użytkownika pełną kontrolę nad efektem zbliżeniowym oraz doborem charakterystyk częstotliwościowych i to zarówno przed, jak i po rejestracji ścieżek. Takie rozwiązanie, oprócz pracy realizatora znacznie poprawia komfort wykonawcy, gwarantując najlepsze rezultaty podczas nagrania.

64-bitowe taktowanie AFC

Wynaleziona przez Antelope i wykorzystywana w interfejsach firmy pionierska technologia taktowania wspartego o zegar atomowy, jest z powodzeniem stosowana w branży pro-audio już od ponad 20 lat. Najwyższej jakości 64-bitowe taktowanie AFC sprawia, że każdy tor audio staje się wolny od artefaktów, co kiedyś było możliwe tylko w najbardziej prestiżowych studiach nagraniowych. Dodatkowo dzięki wyjściom Word Clock możliwa jest dystrybucja wysoko stabilnego sygnału do innych cyfrowych urządzeń, co zapewnia doskonałą synchronizację wszystkich urządzeń w studiu. Skutkiem wykorzystania tak zaawansowanej technologii taktowania jest większa detaliczność w nagraniach, lepsza separacja sygnałów, poszerzone brzmienie oraz bardzo niskie fluktuacje częstotliwościowe zależne od temperatury i innych parametrów.

Oprogramowanie afx2daw

Wykorzystując szybkie złącze Thunderbolt, kupowana oddzielnie wtyczka afx2daw* umożliwia wykorzystanie efektów Synergy Core jako insertów w ulubionym programie DAW. Przyspiesza to pracę i ułatwia automatykę podczas rejestracji i miksu.

*kabel Thunderbolt 3 jak i wtyczka afx2daw nie jest częścią zestawu

Wyprodukowany w Europie

Zamknięty w obudowie wytwarzanej z maszynowo wykonanego aluminium, każdy interfejs jest składany w europejskiej fabryce, zgodnie z restrykcyjnymi standardami Antelope. Podczas produkcji baczną uwagę zwraca się na dobór właściwych komponentów, a każde urządzenie podlega kontroli jakości. Warto zauważyć, że jeszcze jakiś czas temu taka dbałość o szczegóły była zarezerwowana głównie dla rynku sprzętu butikowego.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Procesowanie oparte na 2 chipach FPGA + 6 procesorach DSP
 • Łączność Thunderbolt™ 3 & USB 2.0
 • 12 dyskretnych przedwzmacniaczy umożliwiających nagrania mikrofonowe/liniowe/instrumentalne i 'direct-in'
 • Audiofilskie konwertery AD/DA
 • 64-bitowe taktowanie AFC z krystalicznym oscylatorem
 • 2 wyjścia monitorowe masteringowej jakości
 • 2 indywidualne stereofoniczne wyjścia słuchawkowe
 • 2 wejścia insertowe oraz 2 wyjścia ReAmp przeznaczone do reampingu
 • Cyfrowa sekcja 2x ADAT, S/PDIF, Word Clock
 • 16 wyjść liniowych na złączach DB25
 • Zintegrowany mikrofon dla Talkback
 • Intuicyjny programowy panel kontrolny z elastycznym wysyłaniem sygnału

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Sekcja ANALOGOWA

Wejścia analogowe
8 x Mic / Line Inputs / Direct In
4 x Mic / Line / Hi-Z Inputs / Direct In
 
Wyjścia analogowe
2 x Monitor Out on TRS 1/4 Jacks (mogą pracować razem)
2 x ReAmp Out on TRS 1/4 Jacks
2 x Line Out (16 channels) on DB25, +20 dBu max, impedance balanced
2 x Stereo Headphone Outputs
 
Mic Preamp
EIN: -128 dBu
Dynamic Range: -121 dB
THD: -106 dB
Max input: +20 dBu
Max Gain: 75 dB
 
D/A Monitor Converter
Dynamic Range: 130 dB
THD + N: -115 dB
 
A/D Converter
Dynamic Range: 124 dB
THD + N: -112 dB
 
D/A Converter
Dynamic Range: 128dB
TTHD + N: -115dB

Sekcja CYFROWA:

Wejścia cyfrowe
2 x ADAT (up to 16CH)
1 x S/PDIF on RCA
 
Wyjścia cyfrowe
2 x ADAT (up to 16CH)
1 x S/PDIF on RCA
 
USB 2.0 I/O
USB 2.0 Type B connector
(up to 24 channels)
 
Thunderbolt™
Thunderbolt™ 3 connector
(up to 32 channels)

TAKTOWANIE:

Word Clock Input

1 × Input @ 75 Ohms 3Vpp
on BNC 32 – 192kHz
 
Wyjścia Word Clock
1 × Outputs @ 75 Ohms 3Vpp
on BNC 32 – 192kHz
 
System taktowania
4th Generation Acoustically
Focused Clocking
64-bit DDS
 
Częstotliwości próbkowania (kHz)
44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192

INNE

Temperatura pracy urządzenia
0-50°C, 32-122°F
 
Waga (około)
3.1 kg/ 6.83 lbs
 
Wymiary (zbliżone)
Szer: 483 mm / 19”
Wys: 44 mm / 1.7”
Gł: 220 mm /8.6”
 
Pobór prądu
25 Wat

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

INSPIRACJE

Przewodnik po ofercie Antelope Audio
Gdy ponad siedem lat temu firma Antelope Audio, znana już dobrze na rynku audiofilskim, ale debiutująca wśród producentów sprzętu studyjnego, pokazała trzydziestodwukanałowy przetwornik ADDA Orion32, wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Do tego czasu interfejsy pozwalały zazwyczaj na konwersję ośmiu, góra szesnastu kanałów poprzez USB, a tu nieznana szerzej firma w podobnej cenie wprowadzała możliwość rejestracji aż trzydziestu dwóch śladów jednocześnie! Tej rewolucji nic nie było już w stanie zatrzymać. Co z niej wynika w 2021 roku, i co możesz dla siebie znaleźć w ofercie Antelope Audio, przekonasz się, czytając poniższe opracowanie.
Zobacz więcej
Antelope Audio: technologia Synergy Core
Orion Studio Synergy Core to kontynuacja w pełni profesjonalnej serii interfejsów audio firmy Antelope, wykorzystywanych zarówno w pełni profesjonalnych aplikacjach studyjnych, jak i bardziej zaawansowanych domowych studiach. A jak wypada w porównaniu z wcześniejszymi urządzeniami z serii Orion?
Zobacz więcej
pixel